Z kraju 18 maja 2020

Śląsk Wrocław jako pierwszy w Ekstraklasie. Wyznaczy nowy trend?

WKS Śląsk Wrocław został pierwszym klubem grającym w PKO Bank Polski Ekstraklasie, który będzie miał swoją ekstraligową sekcję piłki nożnej kobiet.

To efekt zawarcia porozumienia z KS AZS Wrocław, na mocy którego w struktury ekstraklasowca włączono utytułowany klub piłkarski pań.

– To kolejny projekt – po przyjęciu w nasze szeregi drużyny blind footballu oraz wejściu do świata esportu – świadczący o tym, jak szeroka jest perspektywa naszej działalności. Śląsk Wrocław to klub wszystkich wrocławian i wrocławianek, które wbrew pewnym stereotypom, również kochają piłkę nożną. Nasze nowe zawodniczki są tego najlepszym przykładem. Przejawiają wielką pasję, determinację w dążeniu do celu i chcemy pomóc im spełniać marzenia – powiedział dla oficjalnej strony klubu Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław.

Andrzej Padewski, wiceprezes PZPN ds. zagranicznych oraz prezes Dolnośląskiego ZPN dodał: – Wzięcie pod skrzydła ekstraligowej drużyny piłki nożnej kobiet przez pierwszy klub PKO Ekstraklasy to niezwykle ważny moment w procesie profesjonalizacji tej dyscypliny w naszym kraju. Cieszymy się, że Śląsk Wrocław powołując żeńską drużynę, obrał kierunek rozwoju zgodny z trendami obecnymi w największych zachodnich klubach. Mamy nadzieję, że będzie to wyraźny sygnał dla całej piłkarskiej Polski, która pójdzie teraz jego śladem.

Warto dodać, że nowa sekcja to nie tylko zespół ekstraligowy, ale i rezerwy i drużyny młodzieżowe. Co ważne, piłkarki Śląska będą nadal korzystać z obiektów sportowych GEM-u.

źr. Śląsk Wrocław / fot. Dawid Antecki