Z kraju 21 czerwca 2019

Które mecze Ekstraklasy pokaże TVP?

Jak wiadomo, Telewizja Polska od sezonu 2019/20 będzie mogła pokazywać jeden mecz w każdej kolejce LOTTO Ekstraklasy.


Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport, wyjaśnił w jaki sposób będą wybierane spotkania, które będą transmitowane na otwartej antenie.

Stacja ma możliwość pokazania 12 meczów pierwszego wyboru, 12 drugiego wyboru i 13 trzeciego wyboru. Co to oznacza? – Nie zawsze możemy wybrać jako pierwsi – np. w czterech pierwszych kolejkach zdecydowaliśmy się na spotkania trzeciego wyboru. Podjęliśmy decyzję żeby z nich teraz skorzystać z kilku względów. Bardzo dużo dzieje się w innych dyscyplinach – w siatkówce, skokach narciarskich (Letnie Grand Prix), a zainteresowanie Ekstraklasą w wakacje jeszcze nie jest tak duże. Poza tym będziemy podejmować takie decyzje bazując na innych wydarzeniach, bo jeśli będziemy mieć np. wyścig Formuły o 18:00, to automatycznie ucieknie nam ten termin. Czasami zdarzy się tak, że będziemy mieć możliwość pokazania meczu w piątek o 20:30 czy w poniedziałek o 18:00 – powiedział Szkolnikowski w rozmowie ze sport.tvp.pl.

Ale to nadal nie jest takie proste. – Tyle że przy każdej kolejce są pewne ograniczenia. Np. zespoły, które rywalizują w czwartkowej Lidze Europy, mogą zagrać swoje mecze wyłącznie w niedziele. Dla nas oznacza to tyle, że jeśli ze względów programowych nie możemy pokazać spotkania w niedzielę, to automatycznie odpadają nam mecze naszych „pucharowiczów”, więc wtedy trzeba brać trzeci wybór – uzupełnił.