Z kraju 10 maja 2019

E.Leclerc Radomka po roku gry w LSK. Opowiada prezes

Prezes E.Leclerc Radomki Radom ocenił pierwszy sezon występów zespołu w Lidze Siatkówki Kobiet. Zdradził także plany na kolejny sezon.

Thomas Renard-Chardin uważa, że Radomka dobrze się zaprezentowała nie tylko pod względem sportowym. – Pokazaliśmy się od dobrej strony marketingowej i wizualnej np. zmieniając wygląd hali MOSiR. To były nasze atuty w tym sezonie. Po ciężkim początku w lidze wiedzieliśmy, że uda nam się podnieść i udało nam się odbudować więc tak, pierwszy rok gry w LSK był jak najbardziej udany.

Szef klubu nie ukrywa, że występy na najwyższym szczeblu pomogły także nowe kontakty czy partnerstwa biznesowe. Radomka rozwinęła się na każdym szczeblu.

– Każdy kibic chyba zauważył różnicę będąc na hali. Jak zmieniała się organizacja meczów, oprawa, wygląd samej hali. Jako prezes i jednocześnie sponsor tytularny myślę, że mamy jeszcze dużo do poprawy, ale to moje spostrzeżenia. Musimy jeszcze więcej pracować nad relacjami ze sponsorami i bardziej o nich dbać. Wiadomo, ten sezon był bogaty w naukę nowych rzeczy i doświadczenia. Teraz, wiedząc nad czym musimy popracować, postaramy się aby ten nowy sezon był jeszcze lepszy. Zarówno pod kątem marketingowym, ale i organizacyjnym, żeby pokazać się z jak najlepszej, nie tylko tej sportowej, strony – wyjaśnił Renard-Chardin.

Zmieni się także identyfikacja klubu. – Na pewno chcemy zmienić się w kwestiach wizualnych i graficznych. Szykujemy już nowe layouty do materiałów video, nową odsłonę grafik publikowanych w social mediach czy na stronie internetowej, chcemy jeszcze bardziej profesjonalnie się prezentować. Chciałbym też trochę zmienić stroje meczowe tak, żeby były jeszcze bardziej miłe dla oka. Jako klub sportowy śledzimy trendy, które obecnie panują i nie chcemy odbiegać w kwestii profesjonalizmu od innych. To też wymaga od nas ciągłego rozwoju i zmian które będziemy chcieli sukcesywnie wprowadzać. W założeniach na ten sezon jest również odświeżenie klubowego logotypu, jego unowocześnienie. W żadnym wypadku nie odcinamy się od historii klubu chcemy jedynie zaprezentować nową jakość E.Leclerc Radomki Radom – zakończył.