Z kraju 9 maja 2019

Gorąca atmosfera w Ruch Chorzów

8 maja odbyło się posiedzenie rady nadzorczej spółki zarządzającej Ruchem Chorzów. Pojawili się na nim kibice i przedstawili swoje postulaty.


Chorzowianie są obecnie bardzo poważnie zagrożeni spadkiem z centralnego poziomu rozgrywek piłkarskich. Dodatkowo klub ma duże problemy finansowe.

Kibice reprezentowani przez grupę Ultras Niebiescy, stowarzyszenie Wielki Ruch, ośrodek Kibice Razem oraz Szymona Michałka z cicha6.com przedstawili listę postulatów.

Są to między innymi żądania dymisji prezesa Jana Chrapka oraz dyrektora sportowego Marka Mandli, odwołanie z rady nadzorczej Janusza Patermana, czy w końcu zmiany w trójstronnej umowie między klubem a miastem i Carbonex, czyli dwoma największymi udziałowcami. Strony miałyby zapewnić finansowanie dla klubu w sezonie 2019/20 na poziomie 8 mln złotych. Fani postulują także o zapewnienie, iż budowa nowego stadionu przy ulicy Cichej nie będzie zagrożone.

To jednak nie wszystko. Sympatycy chcą, by stanowiska prezesa i wiceprezesa zostały obsadzone przez ich kandydatów. Miałby zostać też powołany nowy zarząd oraz pion sportowy, a także dokonany audyt przez wskazaną firmę.

Klub ma czas na realizację postulatów do 30 maja. Jeżeli nie, to można się spodziewać, iż grupy kibicowskie będą bojkotowały obecną spółkę i być może utworzą nowy Ruch, który miałby rozpocząć grę od niższej ligi.