Z kraju 3 maja 2019

W Series w Polsce i nie tylko

W Series, czyli mistrzostwa kobiet w wyścigach samochodowych, bardzo szeroko rozdysponowały prawami medialnymi.


Seria zadebiutuje w niemieckim mieście Hockenheim w sobotę, 4 maja. Będzie to pierwszy z sześciu wyścigów w sezonie inauguracyjnym, który skończy się 11 sierpnia w Brands Hatch w Wielkiej Brytanii.

W Polsce relację z zawodów będzie można obejrzeć na antenach Eleven Sports. Warto w tym miejscu dodać, że wśród osiemnastu uczestniczek rywalizacji jest Gosia Rdest, która ma na koncie wiele występów w prestiżowych wyścigach samochodowych na całym świecie, m. in. GT4 European Series i Audi Sport TT Cup.

Ale dla W Series ważne są też inne terytoria. Fox Sports Asia będzie transmitować wszystkie wyścigi serii W na kanałach płatnej telewizji na 16 terytoriach w Azji, w tym w Chinach, Korei Południowej, Indonezji, Filipinach, Hong Kongu, Tajlandii, Wietnamie, Kambodży i Singapurze.

SBS pokaże wyścigi w Australii, a Sky NZ w Nowej Zelandii. W Wielkiej Brytanii prawa pozyskał Channel 4.

W całej Afryce Subsaharyjskiej zasięg niekodowany i mobilny obejmie także 17 terytoriów, w tym Nigerię, Etiopię, Botswanę, Kenię, Ghanę, RPA, Tanzanię, Ugandę i Zimbabwe.

Catherine Bond Muir, dyrektor Serii W, powiedziała: – Historia zostanie utworzona 4 maja, kiedy 18 najszybszych kierowców na świecie ustawi się na starcie. To nie może dziwić, że tak wielu fanów na całym świecie chce być częścią tego, a nadawcy reagują.

Nordic Entertainment Group (NENT) będzie transmitować wyścigi w całym regionie nordyckim, w tym w Szwecji, Finlandii, Danii i Norwegii.

W Holandii Ziggo Sport dodał prawa do swojego portfolio sportowego, które obejmuje już Formułę 1. Tymczasem równoległa umowa z NOS obejmie kanał telewizyjny naziemnej.