Z kraju 14 lutego 2019

Bukmacher pozostanie sponsorem Legii

Fortuna Zakłady Bukmacherskie podpisała z Legią Warszawa występującą w LOTTO Ekstraklasie nową, trzyletnią umowę.


Fortuna jest sponsorem głównym Legii od 2014 roku i choć jej obecna umowa wygasa z końcem sezonu 2018/2019, to już teraz podjęta została decyzja o kontynuowaniu i rozwinięciu dotychczasowej współpracy.

Wartość nowej umowy będzie wyższa o ponad 20 proc. w skali roku, od obecnie obowiązującej i zakłada min. stworzenie wspólnego budżetu marketingowego.

– Legia to bez wątpienia najbardziej popularna drużyna piłkarska w Polsce, posiadająca kibiców w całym kraju, dlatego naturalnym krokiem jest dla nas chęć dotarcia do nich poprzez silny sponsoringowy związek z warszawskim klubem. Nasza strategia marketingowa zakłada wspieranie polskiego futbolu, z czego wynika kluczowe miejsce Legii oraz Fortuna 1 Ligi wśród organizacji sportowych, które sponsorujemy. Ostatnie lata współpracy między Fortuną a Legią, zwieńczone były wieloma wspólnymi sukcesami klubu ze stolicy. Mam nadzieję, że ta dobra passa będzie trwała, a nowa umowa wesprze mistrzów Polski w dalszym rozwoju sportowym i organizacyjnym – powiedział Konrad Komarczuk, prezes zarządu Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie.

Nowa umowa będzie obowiązywać do końca sezonu 2021/22.

– Nowa umowa Legii z Fortuną jest bez wątpienia największą umową, jaką kiedykolwiek podpisano w polskiej piłce klubowej i pokazuje pozycję naszych marek na polskim rynku. Nasze wieloletnie partnerstwo dowodzi skuteczności biznesowej tej formy sponsoringu. W ciągu pięciu lat dotychczasowej współpracy Legia wypracowała dla głównego sponsora ponad 400 mln zł w postaci ekwiwalentu reklamowego. W samym 2018 roku wartość ta wyniosła ponad 71 mln zł, a od przyszłego sezonu będzie jeszcze znacząco większa, bo mecze Legii wracają do telewizji publicznej, gdzie czeka na nie kilkumilionowa publiczność. Nowa umowa oznacza także wiarę we wspólne sukcesy, ale przede wszystkim jest też dowodem wzajemnego zaufania, za które bardzo zarządowi Fortuny dziękuję – powiedział Dariusz Mioduski, prezes Legii Warszawa.