Z kraju 30 listopada 2018

Fortuna ponownie zapłaci za gole ligowców

Podobnie jak przed rokiem w trakcie ostatniej kolejki Fortuna 1 Liga przed przerwą zimową, sponsor tytularny rozgrywek zapłaci za zdobyte gole.


Za każde trafienie w najbliższy weekend bukmacher wpłaci 2 000 zł na rzecz Antosia Faberskiego, podopiecznego Fundacji Polsat. 9-letni chłopiec urodził się z zespołem Aperta. Jest to choroba genetyczna objawiająca się szeregiem wad wrodzonych. Obecnie chłopiec jest już po kilku operacjach, przed nim kolejny poważny zabieg polegający na oddzieleniu kości środkowej części twarzy od czaszki.

– Pomoc chorym dzieciom leży u podstaw działania Fundacji Polsat. Każdego miesiąca przyznajemy około 200 dotacji przeznaczonych na leczenie i rehabilitację dzieci. Mamy pod opieką także dzieci, których koszt leczenia jest bardzo wysoki, jak u Antosia. W ciągu dziewięciu lat Antoś miał już pięć operacji ratujących jego życie, czeka na kolejną w Stanach Zjednoczonych. Dzięki ludziom o dobrym sercu i akcjom takim jak „Fortuna za gole” możemy zmienić świat Antosia na lepszy – powiedziała Krystyna Aldridge-Holc , prezes Fundacji Polsat.

To kolejne w tym sezonie przedsięwzięcie sponsora tytularnego rozgrywek Fortuna 1 Liga. W październiku bukmacher wspomógł kwotą 39 572 zł Fundację Dziecięca Fantazja, w ramach akcji „Fortuna gdy pełna trybuna”, w trakcie której za każdego kibica na pierwszoligowym stadionie Fortuna zobowiązała się wpłacić złotówkę na konto wspomnianej fundacji. Z kolei w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018 podczas akcji „Fortuna za gole”, dzięki bramkom zdobytym w 19. kolejce udało się zebrać 38 000 zł. Fortuna postanowiła jednak podwyższyć wspomnianą kwotę do 50 000 zł i przekazać ją Stowarzyszeniu Wiosna.

– Akcja „Fortuna za gole” została w ubiegłym sezonie bardzo dobrze odebrana przez całe pierwszoligowe środowisko. Cieszę się, że wspólnie z naszym sponsorem tytularnym znów możemy zaangażować się w pomoc potrzebującym – mówi Martyna Pajączek, prezes Fortuna 1 Liga.

W poprzedniej serii gier Fortuna 1 Liga padło 18 goli. Organizatorzy akcji liczą jednak, że zawodnicy pokuszą się w najbliższy weekend o wynik bramkowy zbliżony chociażby do tego z 10 i 11 listopada, gdy strzelono aż 32 bramki. Warto dodać, że w trzech ostatnich kolejkach na pierwszoligowych boiskach nie było ani jednego bezbramkowego remisu.

– Zawodnicy występujący w Fortuna 1 Liga udowodnili już w tym sezonie nie raz, że ofensywna gra zwieńczona wieloma trafieniami nie jest im obca. Mocno wierzę, że na pożegnanie z ligowymi emocjami w tym roku, worek z bramkami zostanie szybko rozwiązany i przez całą kolejkę będziemy mogli podziwiać piękne gole, które nie tylko przyczynią się do zdobycia punktów potrzebnych w ligowej tabeli, ale również w bezpośredni sposób pomogą w realizacji szlachetnych celów Fundacji Polsat – podsumowuje Konrad Komarczuk, prezes zarządu Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie.