Z kraju 28 listopada 2018

LOTOS pozostaje na skoczni

Grupa LOTOS to kolejna z firm, która będzie wspierać polskich skoczków, ale i biegaczy narciarskich. Potentat paliwowy przedłużył umowę z Polskim Związkiem Narciarskim.


Będzie ona obowiązywać przez kolejne cztery lata, do 2022 roku. To oznacza, że już teraz jest to najdłuższy kontrakt sponsorski LOTOSu, ale też jeden z najdłuższych na polskim rynku.

Koncern będzie generalnym sponsorem reprezentacji Polski w skokach narciarskich, generalnym sponsorem polskiego narciarstwa oraz sponsorem głównym Pucharów Świata w Wiśle i Zakopanem.

– Z Polskim Związkiem Narciarskim od początku współpracujemy na wielu płaszczyznach. Przez te wszystkie lata udało nam się stworzyć naprawdę unikatową relację partnerską i to cały czas procentuje. Najlepszym tego przykładem jest fakt, że obecna kadra narodowa w większości składa się z wychowanków wspólnie stworzonego przez nas programu „Szukamy Następców Mistrza”– podkreśla Jarosław Wittstock, wiceprezes zarządu ds. korporacyjnych Grupy LOTOS S.A.

– W przypadku skoczków narciarskich ważne są nie tylko ich sukcesy sportowe, ale również ich postawa. Pamiętajmy, że dla wielu młodych Polaków są oni inspiracją i wzorem do naśladowania. Szacunek do ojczyzny, do naszych biało-czerwonych barw oraz to, co wielokrotnie podkreśla Kamil Stoch – że nie wstydzi się swojej wiary. Takie wartości w LOTOSIE cenimy i takie chcemy wspierać – dodał.

– Współpracujemy z LOTOSEM od ponad piętnastu lat. Poznaliśmy się przez ten czas i mogę o tej współpracy wypowiadać się w samych superlatywach – mówi Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego. – LOTOS zawsze był dobrym i pewnym partnerem. Zresztą mam nadzieję, że my jesteśmy takim samym dla tej firmy. Były momenty, kiedy nasi skoczkowie osiągali trochę mniej sukcesów, kiedy wydawało się, że wielkie wyniki już nie wrócą, ale nawet wtedy skoki budziły zainteresowanie, a koniec końców Polacy wracali na szczyt. We wszystkich tych chwilach LOTOS był z nami i bardzo sobie to cenimy. Stabilizacja w sporcie jest bardzo ważna, bo można cały czas iść w konkretnym kierunku. I mówię nie tylko o skokach, bo LOTOS to partner całego Polskiego Związku Narciarskiego.