Start planuje budżet
GTM Start Gniezno występujący w Nice 1 Lidze Żużlowej prowadzi rozmowy mające na celu zapewnienie odpowiedniego budżetu.
Jak poinformował klub, odbyto już spotkania z Car Gwarant Service, czyli sponsorem tytularnym drużyny, a także z Aforti Holding S.A., sponsorem strategicznym Startu oraz tytularnym drużyny młodzieżowej.
– Według obecnych założeń przyszłoroczny budżet wzrośnie o około 35%, a składają się na to różne czynniki – powiedział Rafael Wojciechowski, menedżer klubu.
W GTM planowane jest zwiększenie nakładów na zawodników, w tym dosprzętowienie i szkolenie najmłodszych żużlowców, a także rozbudowa stadionowej infrastruktury.
– Wymienione działania realizowane są krok po kroku. Jest tak dlatego, żeby za rok, dwa lub trzy być w stu procentach gotowym na ekstraligę. Dzięki rozłożeniu tego w czasie przeskok finansowy dzielący ligi będzie płynniejszy, a jak największa część kadry będzie na to gotowa od strony sportowej – uzupełnił Wojciechowski.
Bartosz Burzyński
Więcej Świat
Rynek piłki nożnej kobiecej przekroczył 1,7 mld funtów w 2025 roku
Według najnowszego raportu Deloitte Football Money League, łączny przychód 15 najważniejszych klubów piłki nożnej kobiecej osiągnął w 2025 roku poziom 1,75 mld euro. To znaczący wzrost w porównaniu do poprzednich lat.