Z kraju 19 października 2018

Cracovia na kolejnym etapie

MKS Cracovia SSA zrobiła kolejny krok do powstania bazy treningowej w Rącznej. Klub otrzymał dofinansowanie na realizację inwestycji.

Cztery pełnowymiarowe boiska trawiaste, jedno pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią, boisko z halą pneumatyczną, boisko z podgrzewaną murawą, boiska do siatkonogi i bogata infrastruktura towarzysząca (m.in. szatnie, odnowa biologiczna, pokoje hotelowe) – tak właśnie ma wyglądać nowy ośrodek treningowy Cracovii w Rącznej.

 
Planowana inwestycja została uwzględniona w tegorocznej edycji Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – edycja 2018, organizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
 
– Cieszymy się, że Ministerstwo zdecydowało o dofinansowaniu naszego projektu, gdyż pokazuje to, że obrany przez nas kierunek jest właściwy i doceniany przez innych. Słowa zamieniamy w czyny i krok po kroku realizujemy zadanie jakim jest rozwój Cracovii. – mówi prezes Cracovii, Janusz Filipiak.
 
Dzięki nowej bazie treningowej Cracovia będzie miała do swojej dyspozycji jedenaście boisk treningowych – cztery funkcjonujące obecnie w ośrodku przy ulicy Wielickiej oraz siedem w Rącznej.
 
Planowany koszt inwestycji, to około 31 mln złotych z czego 23 mln złotych pokryje MKS Cracovia SSA.
 
Zakończenie budowy w Gminie Liszki, gdzie mieści się Rączna, zaplanowano na 2020 rok. Jeszcze w tym roku Cracovia rozstrzygnie przetarg na wykonanie prac budowlanych które będą podzielone na trzy etapy.