Z kraju 4 czerwca 2018

SEC zyskało sponsora tytularnego

Cykl Speedway Euro Championship (SEC) zyskał sponsora tytularnego. To potentat branży energetycznej w Polsce.


One Sport, które zarządza cyklem, doprowadziło do parafowania umowy z firmą TAURON Polska Energia. Tym samym wydarzenia będą nosić oficjalnie nazwę TAURON Speedway Euro Championship.

Tegoroczne rozgrywki o miano najlepszego żużlowego zawodnika na Starym Kontynencie, które wpisane zostały w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, rozpoczną się 23 czerwca w Gnieźnie, następnie zawitają do niemieckiego Güstrow i łotewskiego Daugavpils. Cykl zakończy się 15 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

– Cieszymy się, że tak rozpoznawalna marka, jaką jest TAURON, została sponsorem tytularnym cyklu Speedway Euro Championship 2018. To bardzo ważny, ale i wymagający partner, dlatego chcielibyśmy podziękować za zaufanie, jakim nas obdarzono – powiedział Karol Lejman, prezes zarządu One Sport.

– Zaangażowaliśmy się w ten projekt, ponieważ oprócz promocji marki TAURON umożliwi nam realizację działań wspierających cele biznesowe. Nie bez znaczenia dla naszej decyzji był wybór lokalizacji finału rozgrywek na Stadionie Śląskim – w sercu regionu, w którym mieszkają i w którym spędzają wolny czas klienci Grupy TAURON. Traktujemy ten projekt również jako nasz wkład w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości – dodał Marek Wadowski, wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia.