Pogoń pod opieką kliniki
Pogoń Siedlce występująca w Nice 1 Lidze piłkarskiej związała się umową z Carolina Medical Center.
– Wspólnie z doktorem Tomaszem Szymańskim w oparciu o zasoby Carolina Medical Center będziemy opiekować się całym klubem. Nie tylko w zakresie doraźnej pomocy, kiedy pojawią się problemy, urazy, czy nawet konieczna będzie operacja, ale chcemy też robić to, co najlepsze kluby na świecie, czyli redukować liczbę urazów dzięki prewencji. Zamierzamy korzystać z centrum biomechanicznego, żeby poznać mocne i słabe cechy poszczególnych zawodników. Współpraca z trenerami i fizjoterapeutami ma doprowadzić do stworzenia zespołu, który będzie pomagał piłkarzom grać lepiej – powiedziała doktor Urszula Zdanowicz.
Klinika posiada certyfikat FIFA Medical Clinic of Excellence. Współpracuje również w wieloma związkami sportowymi oraz klubami.
– Chcemy, żeby wszyscy zawodnicy Pogoni mieli ubezpieczenie medyczne. O doborze odpowiedniego leczenia nie mogą decydować oszczędności. Carolina ma zapewnić najlepszy możliwy poziom opieki medycznej. Także przy kontraktowaniu nowych zawodników, których należy gruntownie przebadać i nie kupować kota w worku. Na świecie sztaby medyczne liczą 20-parę osób i to się opłaca. Cieszę się na współpracę z Pogonią i mam nadzieję, że będzie ona długofalowa – zakończyła Zdanowicz.
Bartosz Burzyński
Więcej Świat
Norwegia zatrzymała się dla mundialu. Mecz reprezentacji oglądało 97 proc. widzów przed telewizorami
Powrót Norwegii na piłkarskie mistrzostwa świata po 28 latach wywołał w kraju prawdziwe medialne poruszenie. Pierwszy mecz reprezentacji podczas mundialu zgromadził przed telewizorami aż 97 proc. osób oglądających w tym czasie telewizję, co oznacza niemal całkowitą dominację nad pozostałymi programami. Tak wysoki udział w rynku jest wydarzeniem bez precedensu nawet…