Z kraju 6 kwietnia 2018

Rusza inauguracyjny sezon Edu Esports League

Rozwój infrastruktury esportowej na uczelniach, partnerstwo Twitch, a także europejskie finały i gra w Pucharze Polski Cybersport dla zwycięzcy.

To tylko niektóre z założeń Edu Esports League, czyli rozgrywek dedykowanych studentom z całej Polski. 16 drużyn oficjalnie reprezentujących swoje uczelnie rozpocznie rywalizację w League of Legends w sobotę, 7 marca o 11:00, inaugurując tym samym “zerowy” sezon zmagań.

Formalnymi uczestnikami ligi organizowanej przez Esports Association są uczelnie z całej Polski, które wystawiają swoje reprezentacje. W sezonie “zerowym” 16 studenckich zespołów z 9 miast Polski rywalizować będzie w League of Legends w dwóch grupach, a zasadnicza część rozgrywek potrwa 7 rozgrywanych co sobotę kolejek. 4 najlepsze drużyny z tego etapu grupowego zakwalifikują się do fazy play-off, która 1 czerwca odbędzie się w Katowicach.

Dla zawodników zwycięskiego zespołu będzie to prawdopodobnie najlepszy Dzień Dziecka w życiu. Triumfatorzy zagwarantują sobie bowiem nie tylko grę w ćwierćfinale Pucharu Polski Cybersport, ale także udział w europejskich finałach Univeristy Esports Masters, które w lipcu odbędą się w Hiszpanii. Dodatkowo wszyscy uczestnicy rozgrywek mogą uzyskać wsparcie w ramach innowacyjnego programu Twitch Student, co umożliwi im między innymi zarabianie na prowadzeniu oficjalnego kanału esportowego swojej uczelni. Oznacza to, że udział w Edu Esports League daje studentom możliwości rozwoju, które jak dotąd były dostępne tylko dla profesjonalnych graczy!

Pierwsza kolejka inauguracyjnego sezonu EEL wystartuje w najbliższą sobotę o 11:00. Widzowie będą mieli okazję śledzić starcie reprezentacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z drużyną Wyższą Szkołą Techniczną w Katowicach (grupa A), a także potyczkę ekipy Uniwersytetu Śląskiego z reprezentantami Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (grupa B). Esports Association zapowiedziało opublikowanie pełnego zestawienia obu grup dziś wieczorem w swoich kanałach społecznościowych.

Transmisja z rozgrywek wspieranych przez takie marki jak ESL Polska czy Fundacja Sport Twoją Szansą nie będzie jednak opierała się tylko na pokazywaniu rywalizacji studentów. Ważną częścią programu będą również zaproszeni goście – znani eksperci ze środowiska esportowego, marketingowego, naukowego i nie tylko. Poza tym organizatorzy planują także dodatkowe atrakcje, na przykład w postaci meczów pokazowych w Counter-Strike: Global Offensive.

Wiosenny, premierowy sezon EEL, został oznaczony numerem 0 ze względu na chęć przetestowania formuły ligi przed startem “pełnoprawnych” zmagań. Docelowo jesienią bieżącego roku w rozgrywkach wezmą udział reprezentacje aż 32 uczelni z całej Polski, a mecze ligowe będą rozgrywane bezpośrednio z ich placówek. Dzięki oficjalnej współpracy z Esports Association szkoły wyższe otrzymają wsparcie przy tworzeniu infrastruktury esportowej, która będzie służyć nie tylko uczestnikom ligi, ale wszystkim zainteresowanym studentom.

Aktualne informacje na temat Edu Esports League publikowane między innymi na fanpage’u organizatorów. Transmisję z rozgrywek będzie można śledzić co sobotę od 11:00 na kanale twitch.tv/esports_assoc