Z kraju 30 stycznia 2018

Legia zbadała zainteresowanie transferami

Zimowe transfery Legii Warszawa występującej w LOTTO Ekstraklasie spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem internautów.


Jak wskazuje przygotowany specjalnie dla warszawskiego klubu raport firmy SentiOne, na temat nowych zawodników mistrza Polski pojawiło się ponad 36 tys. komentarzy.

Raport firmy SentiOne badał zainteresowanie internautów w okresie od 14 grudnia 2017 roku do 12 stycznia 2018 roku. Najwięcej emocji wzbudził transfer Eduardo da Silvy. Ponad 40 proc. wzmianek dotyczących zimowych transferów Legii odnosiło się właśnie do tego zawodnika.


Na temat pozyskania brazylijskiego piłkarza z chorwackim paszportem pojawiło się w sieci 15 036 wzmianek. Na drugim miejscu w tym zestawieniu uplasował się Domagoj Antolić – 9 317 wzmianek. Niewiele mniej, bo 8 054 wzmianek dotyczyło transferu Marko Vešovicia. Natomiast o przejściu do warszawskiego klubu Williama Remy’ego wspomniano w tym okresie 3 687 razy. Co ciekawe, większość wypowiedzi miała pozytywny bądź neutralny charakter.


Wszystkie zimowe transfery Legii przeprowadzone w badanym okresie krytykowało tylko około 3 proc. internautów. Zdecydowana większość wypowiedzi miała charakter neutralny. Największy procent pozytywnych głosów uzyskał Domagoj Antolić (13,47 proc.), ale różnice pomiędzy poszczególnymi zawodnikami były niewielkie.

Zdecydowana większość dyskusji (zazwyczaj około połowy wzmianek) odbywała się na portalu Facebook. W przypadku Eduardo da Silvy było to prawie 49 proc. wypowiedzi.

Dyskusja odbywała się też na Twitterze czy portalach kibicowskich, takich jak legioniści.com czy legia.net. Wykres poniżej obrazuje, jak rozkładała się ona w przypadku najpopularniejszego zawodnika zimowego okienka w pierwszych 10 domenach w rankingu.

Jedynie transfer Domagoja Antolicia nieznacznie odbiegał od tendencji dotyczącej dominacji Facebooka jako platformy dyskusji. W jego przypadku sporo wypowiedzi pojawiło się na portalu legioniści.com i na Twiterze.

Co zrozumiałe, olbrzymią większość internautów dyskutujących w tym temacie stanowią mężczyźni. W przypadku Eduardo da Silvy, Marko Vešovicia i Williama Remy’ego współczynnik ten wyniósł aż 97 proc. Jedynie na temat pozyskania Domagoj Antolicia udział kobiet w dyskusji był nieco wyższy i stanowił 5 proc.

*Raport obejmował wypowiedzi z serwisów społecznościowych, mikroblogów, forów internetowych, blogów, portali, serwisów wideo oraz porównywarek opinii. Wyniki zostały pozyskane na podstawie monitoringu ponad 21 324 milionów wypowiedzi pochodzących z europejskiego Internetu.