Z kraju 22 października 2017

UFC Gdańsk z kompletem widzów w Ergo Arenie

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę w Gdańsku.


UFC Fight Night: Cerrone vs. Till przyciągnęła do hali Ergo Arena 11 138 kibiców. Wpływy z bramki wyniosły 677 tysięcy dolarów.

Tradycyjne bonusy po 50 tysięcy dolarów otrzymali:
– Jan Błachowicz i Darren Till – występ wieczoru;
– Damian Stasiak i Brianem Kelleher – walka wieczoru

Gala UFC Gdańsk była drugim wydarzeniem organizacji w Polsce i pierwszym w Ergo Arenie. Poprzedni wydarzenie przyciągnęło do hali Tauron Arena w Krakowie 10 tysięcy widzów, a wpływy z bramki wyniosły 720 tysięcy dolarów.

Mimo jednak mniejszych wpływów z biletów gala w Gdańsku była zdecydowanie bardziej udanym wydarzeniem dla organizacji w Polsce. Po pierwsze, w odróżnieniu od hali w Krakowie, Ergo Arena została w wypełniona w całości. Po drugie, kibice mieli okazję obejrzeć sporo emocjonujących walk, co też przełożyło się na świetną atmosferę panującą na hali i niesamowity doping kibiców. Po trzecie, w trakcie wydarzenia do Ergo Areny zawitał również Conor McGregor, największa gwiazda organizacji UFC i światowego MMA. Wszystko to spowodowało, że galę oglądało się z dużą przyjemnością, a sami zawodnicy docenili atmosferę panującą na hali podczas UFC w Gdańsku.