Z kraju 22 września 2017

Zmiana nazwy i herbu Trefla Gdańsk

W sezonie 2017/18 gdańszczanie występować będą w PlusLidze jako Trefl Gdańsk. To efekt zakończenia umowy sponsorskie z Grupą LOTOS S.A.

Prowadzone są natomiast rozmowy na temat wsparcia projektów młodzieżowych żółto-czarnych przez Grupę LOTOS S.A.

Przypomnijmy, iż współpraca Trefla Gdańsk z Grupą LOTOS S.A. rozpoczęła się w sezonie 2009/2010, a w kolejnych rozgrywkach firma została już sponsorem tytularnym drużyny.

– Dzięki wieloletniej współpracy z Grupą LOTOS S.A. w Gdańsku zbudowany został klub, który jest bardzo ważnym punktem na siatkarskiej mapie Polski. Jesteśmy wdzięczni, że dzięki wsparciu sponsora tytularnego mogliśmy stawiać kolejne kroki pod tworzenie ośrodka dorównującego czołowym projektom siatkarskim, powierzyć prowadzenie drużyny jednemu z najwybitniejszych szkoleniowców, jakim jest Andrea Anastasi, a także stawiać sobie coraz wyższe cele. Lata naszej współpracy układały się wzorcowo, zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie sponsora tytularnego, a sukcesy, które razem osiągaliśmy, na zawsze pozostaną w pamięci całego siatkarskiego środowiska – powiedział Dariusz Gadomski, prezes zarządu Trefla Gdańsk.

W sezonie 2017/2018 „gdańskie lwy” wystąpią w PlusLidze pod nazwą Trefl Gdańsk. – Kontynuujemy projekt gdańskiej siatkówki, który był budowany przez lata, szukając innych źródeł finansowania. Dziękujemy za okazywaną pomoc władzom miasta, sponsorom, partnerom, całemu środowisku, a przede wszystkim kibicom, którzy tak licznie włączyli się w prowadzoną przez klub akcję „doLEWamy do pełna”. Na platformie Fans4Club.com dołączyło do niej już ponad 1 000 osób, co pokazuje, jak ważnym punktem na siatkarskiej mapie Polski jest Trefl Gdańsk – dodał Gadomski.

– Jednocześnie pragnę zaznaczyć, że z Grupą LOTOS prowadzimy rozmowy o utrzymaniu współpracy, koncentrując się na wsparciu szkolenia młodzieży Trefla Gdańsk. Od początku był to bardzo ważny obszar działań dla Grupy LOTOS S.A., która znana jest z długofalowych projektów młodzieżowych, jak „Szukamy następców Mistrza”, czy „Piłkarska przyszłość z LOTOSEM”. Fakt, że tak silny partner rozważa kontynuację zaangażowania w kształcenie i wychowywanie kolejnych siatkarskich diamentów pod szyldem Trefla Gdańsk, jest dla nas bardzo ważny – zakończył prezes Trefla.

Przypomnijmy, iż współpraca Trefla Gdańsk z Grupą LOTOS S.A. rozpoczęła się w sezonie 2009/2010, a w kolejnych rozgrywkach firma została już sponsorem tytularnym drużyny.