Arka popłynęła
Ekstraklasowa Arka Gdynia ma nowego sponsora - firmę Stena Line. Szwedzki operator promowy w ubiegłym roku świętował 20. lecie swojej działalności w Polsce.

Promy z charakterystycznym czerwonym kominem łączą Gdynię z Karlskroną w południowej Szwecji.
– Cieszymy się, że możemy dołączyć do rodziny Arki Gdynia i wejść na żółto-niebieski pokład, zwłaszcza, że Stena Line od ponad 20 lat związana jest właśnie z Gdynią. Stena Line oprócz bycia częścią globalnego koncernu, jest też częścią lokalnej społeczności. Przez wszystkie te lata angażowaliśmy się w wydarzenia ważne dla mieszkańców, a szczególnie te związane z kulturą i sportem. Jako sponsor klubu chcemy mieć udział we wspólnym dążeniu do rozwoju sportu w Gdyni. – powiedział Marek Kiersnowski, dyrektor zarządzający Stena Line Polska.
Prezes Arki, Wojciech Pertkiewicz powitał Stenę Line , podkreślając jej wieloletnią obecność także w Gdyni: – Arka dopłynęła po długim rejsie do portu „Ekstraklasa”. Cieszę się, że na ekstraklasowe morza wypływamy wraz ze Steną Line, której obecność w gdyńskiej rzeczywistości stała się w ostatnich 20 latach wręcz rzeczą naturalną. Zaangażowanie się tak szacownego partnera w projekt „Arka Gdynia” to satysfakcja dla nas oraz sygnał, że piłka nożna pod żółto-niebieskim sztandarem to świetna platforma komunikacji marketingowej.
Od meczu z Legią Warszawa piłkarze Arki prezentują na koszulkach logo Steny Line.
Szczegółów współpracy nie ujawniono.
Bartosz Burzyński
Więcej Świat
Norwegia zatrzymała się dla mundialu. Mecz reprezentacji oglądało 97 proc. widzów przed telewizorami
Powrót Norwegii na piłkarskie mistrzostwa świata po 28 latach wywołał w kraju prawdziwe medialne poruszenie. Pierwszy mecz reprezentacji podczas mundialu zgromadził przed telewizorami aż 97 proc. osób oglądających w tym czasie telewizję, co oznacza niemal całkowitą dominację nad pozostałymi programami. Tak wysoki udział w rynku jest wydarzeniem bez precedensu nawet…