Z kraju 27 lipca 2016

Żużel wraca do Lublina

W najbliższym czasie na Miejskim Stadionie MOSiR w Lublinie odbędą się trzy turnieje żużlowe. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu dwóch dużych firm i miasta.


Mowa o zaangażowaniu Nice Polska oraz One Sport, które podjęły współpracę z Urzędem Miasta Lublina.
Już w 30 lipca na torze przy Alejach Zygmuntowskich 5 odbędzie się II runda cyklu Nice Cup 2016. Jest to impreza skierowana do najmłodszych zawodników, którzy dopiero rozpoczynają swoje kariery. W turnieju wezmą udział także młodzi zawodnicy pochodzący z Lublina, którzy regularnie trenują w szkółce KM Cross. Cykl Nice Cup organizowany jest we współpracy z Polskim Związkiem Motorowym, a poszczególne turnieje odbywają się głównie w miastach, z których pochodzą kluby startujące w Nice Polskiej Lidze Żużlowej.

Pierwsza runda odbyła się na początku lipca w Rawiczu i triumfował w niej Hubert Czerniawski, reprezentant Stali Gorzów Wielkopolski. – II runda Nice Cup będzie przetarciem przed dwoma kolejnymi, wielkimi wydarzeniami, które odbędą się w Lublinie w sierpniu i na początku września. Cykl Nice Cup ma charakter szkoleniowy. W zawodach biorą udział głównie zawodnicy, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na żużlowych owalach. Na starcie nie zabraknie zawodników klubu z Lublina – mówi Wojciech Jankowski, marketing manager w Nice Polska, organizator cyklu. Start do I biegu o 16:00. Wstęp na zawody będzie bezpłatny.

Z kolei 14 sierpnia do Lublina zawita najlepszych szesnastu zawodników Nice PLŻ, którzy wezmą udział w turnieju o Puchar Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Turniej odbędzie się w międzynarodowej obsadzie. Na starcie zobaczymy m.in. Hansa Andersena, lubianego w Lublinie Magnusa Zetterstroema czy niezwykle utalentowanego Łotysza, Andzejsa Lebedevsa. Na liście startowej nie brakuje nazwisk znakomitych polskich żużlowców. Emocje z pewnością zagwarantuje start Sebastiana Ułamka, Grzegorza Walaska czy Roberta Miśkowiaka. Organizatorzy dodatkowo powołają jednego zawodnika z dziką kartą. Losowanie numerów startowych odbędzie się podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Lublina. Start do pierwszego biegu o 16:30. Organizatorzy zachęcają wszystkich kibiców do przybycia na stadion, oferując atrakcyjne ceny biletów. Bilet normalny kosztować będzie 25 zł, a ulgowy 15 zł. Do zakupu ulgowego biletu uprawnieni są: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich, a także studenci do 26-ego roku życia oraz kobiety i emeryci. Już wkrótce uruchomiona zostanie internetowa przedsprzedaż biletów.

Na wspomnianej konferencji prasowej zaprezentowane zostaną także szczegóły dotyczące trzeciej imprezy, która odbędzie się na początku września i będzie transmitowana na żywo przez Telewizję Polską.