Polska walczy o EuroBasket
Jest trzynastu chętny na organizację EuroBasketu w 2017 roku. Chce go też Polski Związek Koszykówki, a ponoć szanse są całkiem spore.
Polska miałaby zorganizować jedną z grup. Taką ofertę przedstawiono FIBA. Ostateczna decyzja zapadnie na przełomie grudnia i stycznia.
Jeżeli FIBA wybierze Polskę to impreza może być zorganizowana na jednym z trzech obiektów: Ergo Arenie (Gdańsk/Sopot), Atlas Arenie (Łódź) i Tauron Arenie (Kraków).
Przypomnijmy, iż polska federacja starała się o trwającą właśnie imprezę. Ostatecznie zdecydowano się ją powierzyć Chorwacji, Francji, Łotwie i Niemcom.
Bartosz Burzyński
Więcej Świat
Rynek piłki nożnej kobiecej przekroczył 1,7 mld funtów w 2025 roku
Według najnowszego raportu Deloitte Football Money League, łączny przychód 15 najważniejszych klubów piłki nożnej kobiecej osiągnął w 2025 roku poziom 1,75 mld euro. To znaczący wzrost w porównaniu do poprzednich lat.