Z kraju 30 lipca 2015

PlusLiga zwiększa zasięg

Kibice siatkówki będą mogli obejrzeć jeszcze więcej meczów PlusLigi. Spotkania będą dostępne na stronie internetowej oraz przez platformę Ipla.


Przypomnijmy, że w grudniu zeszłego roku doszło do zawarcia nowej umowy między Profesjonalną Ligą Piłki Siatkowej (PLPS) z Telewizją Polsat. Obejmuje ona transmisje z rozgrywek PlusLigi, Orlen Ligi, pucharu krajowego oraz Superpucharu Polski kobiet i mężczyzn w sezonach 2015/16 – 2019/20.

W każdej kolejce PlusLigi stacja ma pokazywać trzy mecze. Nietransmitowane spotkania zostały „uwolnione” do pokazywania w internecie. Za ich realizację będzie odpowiadać prawdopodobnie PLPS.

– Prawdopodobnie będziemy to robić my jako PLPS, ale będziemy jeszcze o tym rozmawiali z klubami. Wszystko rozstrzygnie się do końca sierpnia lub połowy września. Na pewno mecze będą pokazywane na naszej stronie internetowej lub przez polsatowską platformę Ipla – powiedział Jacek Kasprzyk, prezes PLPS.

– Kluby właściwie nie wypowiedziały się jeszcze na ten temat, a miały się zastanowić. Czekamy na odpowiedź, czy one podołają pewnym rzeczom, czy będą potrzebowały naszej pomocy. Mecz musi być pokazany z kilku kamer, nie da się tego zrobić z jednej. To wszystko kosztuje. Jesteśmy przekonani, że mocniejsze kluby sobie z tym spokojnie poradzą, ale nie wiemy, jakie zdanie będą miały słabsze zespoły – dodał Kasprzyk.

Wszystkie spotkania transmitowane w internecie prawdopodobnie będą do obejrzenia za darmo.