Z kraju 12 lutego 2015

Wiemy więcej o funduszu wspierającym Legię

Dyrektor Skarbca TFI, Maciej Podgórski, w rozmowie z agencją ISBnews, poinformował, iż Skarbiec-Football FIZAN ma wspierać nie tylko Legię Warszawa.


– Najnowszym w ofercie Skarbiec TFI jest fundusz Skarbiec-Football FIZAN – jedyny taki produkt na świecie. Fundusz powstał z myślą o wspieranie rozwoju polskich klubów piłkarskich przy jednoczesnym zaoferowaniu swoim uczestnikom udziału w zyskach z polityki transferowej – powiedział.

Jak przyznał Podgórski, z mistrzami Polski Skarbiec TFI po prostu najszybciej się porozumiał. Warto także podkreślić, iż jest on w pełni dostosowany pod względem konstrukcji finansowania polityki transferowej klubów do nowych regulacji FIFA w zakresie third party ownership.

– Kluby, których polityka transferowa będzie współfinansowana przez fundusz będą mogły nadal prowadzić całkowicie suwerenną politykę transferową, a kompetencje Skarbiec TFI nie będą obejmowały możliwości wpływu na decyzje w tym zakresie. Rolą Skarbiec TFI będzie odpowiedni wybór klubów, z którymi zostanie podjęta współpraca oraz ustalenie i późniejsze monitorowanie ustalonych warunków finansowania – zaznaczył przedstawiciel Skarbca TFI.