Z kraju 28 października 2014

Dobry ruch STS?

Star-Typ Sport pozyskał prawa do transmisji 400 meczów NBA we właśnie rozpoczynającym się sezonie. To dobra konkurencja dla Canal+?

– Jeśli zainteresowanie będzie duże, mamy możliwość dokupienia praw do dodatkowych meczów – powiedział Paweł Rabantek, doradca zarządu ds. PR w Star-Typ Sport.

Kto będzie mógł skorzystać z transmisji? Posiadacze konta u bukmachera, którego założenie jest darmowe. Mecze na platformie STS TV będą transmitowane na żywo z komentarzem w języku angielskim.

– To jest pierwszy sezon NBA, do którego mamy prawa, więc teraz ciężko określić, czy więcej meczów będzie pokazywane na sts.pl w tygodniu, czy w weekendy – wszystko zależy od zainteresowania. Opierając się na dotychczasowym doświadczeniu, można się spodziewać, że w weekendy będzie więcej transmisji – dodał Rabantek w rozmowie ze Sport.pl.

– Na urządzeniach stacjonarnych możemy pokazywać na 1/4 ekranu – wynika to z umów z firmami dystrybuującymi prawa. Jeśli chodzi o urządzenia mobilne, obraz jest większy i stanowi od 25% do 50% ekranu – w zależności od konkretnego urządzenia. Natomiast aplikacja STS na iPhone umożliwia oglądanie meczów na pełnym ekranie. Niedługo powstanie też analogiczna aplikacja na system Android – wytłumaczył Rabantek.