Z kraju 17 kwietnia 2014

Ruch naprawdę podbił internet

Pamiętacie niezłą akcję „Ruch podbija internet”? W jej ramach banery chorzowian pojawiły się na stronach kilku ligowych rywali. Wszystko dzięki Google AdSense.
W kilku słowach przypomnijmy kampanię. Agencja współpracująca z „Niebieskimi” wykorzystała oparte na targetowaniu reklamy kontekstowe. W tym przypadku były to banery. Już kiedyś miała z tym problem Legia Warszawa, która nieświadomie promowała serwis pokerowy (więcej TUTAJ).
 
Tak czy inaczej, przykład Legii nikogo nie zastanowił, nikt nie wyciągnął wniosków (np. blokowanie niektórych haseł). Co ciekawe, reklamy Google ponownie uderzyły w stołeczny klub, co ponoć wywołało niemałe zdenerwowanie fanów.

 
Podobne działania widoczne były na stronach Korony Kielce, Górnika Zabrze i Widzewa Łódź. Szczególnie sympatycy zabrzan mogli się zirytować, gdy po wejściu na oficjalną witrynę ukochanego klubu wyskakiwało hasło „Władcy Górnego Śląska”.

 
Za całą akcję Admind Creative Agency została nominowana w kategorii „active advertising” w prestiżowym konkursie Klubu Twórców Reklamy.
 
Wyniki poznamy 8 maja.