Z kraju 9 stycznia 2014

MKS znika z Orlen Ligi

Okazuje się, że jedna z najlepszych drużyn siatkówki kobiet w Polsce zmienia nazwę. Tauron MKS Dąbrowa Górnicza zniknie z ligowej tabeli.

Firma Banimex rozpoczęła współpracę z władzami klubu siatkarskiego z Dąbrowy Górniczej przed rozpoczęciem obecnego sezonu. Teraz okazuje się, że kooperacja przeniesie się na jeszcze wyższy poziom.

Przedsiębiorstwo z Zagłębia Dąbrowskiego zostało bowiem sponsorem tytularnym klubu, który od tej pory nosić będzie nazwę Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza. – Firma Banimex chce w większym stopniu zaangażować się w nasz klub, w swoją promocję poprzez klub. Nazwa firmy weszła do składu nazwy zespołu. Jak wiadomo, nazwa jest najbardziej rozpowszechnionym, najczęściej używanym elementem, który pełni rolę reklamy sponsorów – przekonuje Robert Koćma pełniący funkcję prezesa zarządu klubu.

Fanom siatkówki firma Banimex z pewnością jest znana. Przedsiębiorstwo to jest bowiem ściśle związane z męską drużyną z Będzina, która w ostatnich edycjach Pucharu Polski spisywała się nadzwyczaj dobrze.