Z kraju 8 sierpnia 2013

Jastrzębski Węgiel najlepszy

Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju mieli niedawno możliwość wybierania najlepszej wizytówki swojego miasta. Plebiscyt został wygrany przez klub siatkarski.

Konkurs organizowany był przez „Dziennik Zachodni” oraz jeden z internetowych portali. Brały w nim udział między innymi kluby sportowe, które reprezentują miasto poza jego granicami.

Zdecydowanym zwycięzcą okazał się klub Jastrzębski Węgiel. Regularnie występujący na parkietach całego świata siatkarze zdobyli 18,3 tysiące głosów. Na drugim miejscu znalazło się JKH GKS Jastrzębie z liczbą głosów równą 12,8 tysiąca. Na najniższym stopniu podium stanęło zaś GKS 1962 Jastrzębie, które wybrało niespełna trzy tysiące mieszkańców.

– Bardzo cieszymy się, że zostaliśmy wybrani wizytówką Jastrzębia-Zdroju. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i powód do dumy. Plebiscyt jasno dowodzi tego, że doceniacie Państwo pracę, którą wykonujemy. Chciałbym serdecznie podziękować za każdy oddany na nas głos. Liczba oddanych na nas głosów może przyprawić o zawrót głowy – zapewniał Zdzisław Grodecki piastujący stanowisko prezesa siatkarskiego klubu.