Z kraju 28 czerwca 2013

MKS podsumowuje sezon

Po zakończeniu najlepszego sezonu w historii działacze klubu Tauron MKS Dąbrowa Górnicza podczas konferencji prasowej podkreślali sukcesy sportowe i marketingowe.

W dzisiejszych czasach kluby walczyć muszą nie tylko o sukcesy sportowe, ale także o wsparcie sponsorów. Dlatego też ich włodarze starają się zrobić wszystko, by podkreślić swoje sukcesy na polu marketingowym.

Podobnie jest w przypadku klubu Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Jego działacze podczas odbytej w Parku Wodnym Nemo konferencji prasowej zaprezentowali statystyki świadczące o tym, że drużyna może być łakomym kąskiem dla sponsorów.

W ubiegłym sezonie mecze MKS cieszyły się sporą popularnością. Z wysokości trybun śledziło je prawie 86 tysięcy widzów. We własnej hali drużyna z Dąbrowy Górniczej zdołała zgromadzić ponad 40 tysięcy kibiców (średnio ponad 2 tysiące na mecz).

Jeszcze bardziej imponująco wygląda suma telewidzów, którzy śledzili mecze MKS. Łącznie przed telewizorami zasiadło ponad 7 milionów osób – taki wynik był możliwy dzięki transmisjom 29 meczów na antenach czterech stacji. 

W prasie na temat drużyny z Dąbrowy Górniczej ukazało się 1,7 tysiąca publikacji. W internecie zaś niemal pięć tysięcy (trzeci wynik w OrlenLidze). Łączny nakład prasy z publikacjami o drużynie Tauron MKS Dąbrowa Górnicza wyniósł 73,5 miliona egzemplarzy.

Ekwiwalent reklamowy marek sponsorów i partnerów klubu oszacowano na ponad 21 milionów złotych. Marka Tauron została zaś trzecią pod względem ekspozycji w Orlen Lidze (zaraz za markami Orlen i Plus), a Dąbrowa Górnicza piątą. Wśród marek miast już zdecydowanie króluje Dąbrowa Górnicza (wartość ekwiwalentu – 4,2 miliona) wyprzedzając Sopot (3,3 miliona złotych).