Polonia Warszawa potępia antyimigrancki przekaz na trybunach. Misja „Czarni Kulturalni”
W związku z incydentem, do którego doszło podczas meczu Polonii Warszawa z GKS -em Tychy, gdzie na trybunie Kamiennej pojawił się transparent o treści: „Żadnej integracji – wszyscy do deportacji”, klub potępia stanowczo obecność tego typu przekazu uderzającego w legalnie przebywających w Polsce imigrantów, którzy pracują, płacą podatki w Polsce i wzbogacają nasz kraj (prezes i właściciel klubu jest imigrantem, który uzyskał polskie obywatelstwo w 2017 r.).
Polonia zapewnia w oświadczeniu, że jako klub planuje działać z determinacją, by nie zawieść zaufania swoich kibiców i pokazać, że misja „Czarni Kulturalni” to nie tylko hasło, ale klubowy kompas moralny.
W dalszej części komunikatu klubu czytamy:
„Takie zachowania są absolutnie sprzeczne z misją i wartościami Polonii Warszawa. Nasz Klub od zawsze budowany był jako miejsce otwartości i szacunku – miejsce dla każdego, bez względu na pochodzenie, wyznanie, kolor skóry czy poglądy polityczne. Te wartości są dla nas niepodważalne.
Polonia nigdy nie stanie się silna, jeśli będziemy kogokolwiek wykluczać z naszego środowiska. Warszawa to miasto kosmopolityczne i europejskie – i taki klub chcemy wspólnie budować: otwarty na wszystkich!
Stadion nie jest miejscem na agitację polityczną. Jeżeli ktokolwiek chce manifestować swoje poglądy czy nawoływać do zmian społecznych lub politycznych, powinien robić to w miejscach, gdzie rzeczywiście zapadają w tych sprawach decyzje – nie na trybunach, które mają jednoczyć, a nie dzielić!
Wiemy, że zdecydowana większość kibiców Polonii nie utożsamia się z takimi poglądami – jakiekolwiek obraźliwe treści na trybunach w formie transparentów czy wulgarnych przyśpiewek są dla nich oburzające. Takie rasistowskie zachowanie zniechęca naszych kibiców do przychodzenia na stadion. Dlatego będziemy z determinacją działać, by nie zawieść ich zaufania i pokazać, że nasza misja „Czarni Kulturalni” to nie tylko hasło, ale nasz kompas moralny.
Osoby odpowiedzialne za rozwinięcie tego skandalicznego transparentu poniosą konsekwencje. Ich postawa jest haniebna i przynosi wstyd nie tylko im samym, ale również całemu klubowi„.
Redakcja Sport Marketing
Więcej Świat
Po igrzyskach olimpijskich 63 procent Francuzów uprawia sport
Największy wpływ igrzysk olimpijskich nie ogranicza się jedynie do widowisk sportowych – manifestuje się również w trwałych zmianach w zachowaniach społecznych. Najnowsze dane z Francji pokazują, że aż 63% mieszkańców regularnie uprawia sport po letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu 2024.