Piłkarskie zmiany w Canal+
Wiadomo już czy Ligue 1 będzie się pojawiać na antenie Canal+. Stacja ta podjęła także inną decyzję - dość zaskakującą dla piłkarskich fanów.

Ligue 1 ostatecznie znajdzie się w ramówce Canal+. Władze stacji doszły do wniosku, że cena jaką trzeba zapłacić za możliwość pokazywania meczów z francuskich boisk jest niezbyt wygórowana w stosunku do zainteresowania jakie budzą te rozgrywki w naszym kraju. Dlatego też podjęto decyzję o pozyskaniu na wyłączność praw do Ligue 1.
Piłkarskich kibiców może jednak zmartwić, że z anteny zniknie Serie A. Koszty zakupu praw do transmisji włoskich meczów są bardzo wysokie. Poziom zainteresowania tymi rozgrywkami jest zaś w naszym kraju jest zaś znikomy.
– W ocenie abonentów Canal+ rozgrywki Serie A nie mają kluczowego znaczenia dla sportowej oferty stacji. Nie odgrywają także znaczącej roli przy wyborze oferty stacji przez nowych klientów – tłumaczy decyzję stacji Michał Stryjecki odpowiedzialny za PR spółki Canal+ Cyfrowy.
Redakcja Sport Marketing
Więcej Świat
Najlepiej opłacani piłkarze mundialu 2026. Cristiano Ronaldo bezkonkurencyjny
Mistrzostwa świata 2026 to nie tylko rywalizacja najlepszych piłkarzy globu, ale także spotkanie zawodników zarabiających astronomiczne kwoty. Według najnowszych zestawień liderem pozostaje Cristiano Ronaldo, który w ciągu ostatnich 12 miesięcy miał osiągnąć łączne dochody na poziomie około 295–300 mln dolarów, uwzględniając zarówno kontrakt klubowy, jak i wpływy komercyjne.