Warta robi krok ku Ekstraklasie
Warta Poznań, dość niespodziewanie, jest na dobrej drodze, by awansować do PKO Bank Polski Ekstraklasy.

W klubie muszą się z tym liczyć i na pewno cieszy, że otrzymano 2 mln zł na podłączenie instalacji sztucznego podgrzewania murawy oraz budowę kompleksu kontenerów na stadionie przy Drodze Dębińskiej.
Te pieniądze znalazły się w wieloletniej prognozie finansowej Miasta Poznania, przyjętym przez miejskich radnych.
Warto tu dodać, że instalacja podgrzewania murawy została położona pod boiskiem w 2012 roku, jednakże nie podłączono jej do źródła ciepła. We wspomnianym kompleksie kontenerów znajdzie się tymczasowa siedziba klubu wraz z szatniami dla zespołu seniorów i drużyn młodzieżowych. W miejscu obecnego budynku klubowego ma powstać nowoczesna hala sportowa wraz z m.in. szatniami, salami konferencyjnymi oraz zapleczem administracyjnym i biurowym Warty Poznań.
Bartosz Burzyński
Więcej Świat
Rynek piłki nożnej kobiecej przekroczył 1,7 mld funtów w 2025 roku
Według najnowszego raportu Deloitte Football Money League, łączny przychód 15 najważniejszych klubów piłki nożnej kobiecej osiągnął w 2025 roku poziom 1,75 mld euro. To znaczący wzrost w porównaniu do poprzednich lat.