Odra Opole trafi w ręce miasta?
Wiele wskazuje na to, że występująca w Fortuna 1. Lidze piłkarskiej Odra Opola niebawem zmieni właściciela.
W czwartek rada miasta Opole jednogłośnie przyjęła uchwałę o powołaniu do życia sportowej spółki akcyjnej. Jak informuje „Sport”, sto procent udziałów ma w niej mieć miasto, które przejmie klub od stowarzyszenia.
Transakcja ma zostać dopięta do dnia startu rundy wiosennej sezonu 2019/20. Zarazem kapitał zakładowy spółki wyniesie 100 tysięcy zł. Spółka będzie skupiona tylko na drużynie piłkarskiej, bez innych obciążeń.
– Odra to strategiczny klub dla naszego miasta i chcemy, by się rozwijała, będąc jedną z wiodących sportowych marek Opola. Znaleźliśmy się w sytuacji, w której musimy wziąć na siebie organizację klubu, który jest dziś stabilny i ma zrównoważony budżet – powiedział dla "Sportu" Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.
Bartosz Burzyński
Więcej Świat
Ponad 5 godzin z golami Leo Messiego. Barcelona reaguje na świetny występ legendy [WIDEO]
Mimo że od odejścia Lionela Messiego z Barcelony minęło już kilka lat, kataloński klub wciąż nie zapomina o swojej największej legendzie. Po kapitalnym występie Argentyńczyka na mundialu przeciwko Algierii i ustrzeleniu hat-tricka oficjalne kanały Barcelony postanowiły uczcić jego osiągnięcie. Messi jest najlepszym strzelcem w historii Barcelony. Łącznie rozegrał w tym…