Warszawa ugości koszykarzy
Puchar Polski 2017 w koszykówce rozegrany zostanie w Warszawie. Impreza odbędzie się od 16 do 19 lutego i ugości ją hala Arena Ursynów.

Weźmie w niej udział osiem najlepszych zespołów Polskiej Ligi Koszykówki. To trzeci raz, gdy turniej finałowy rozegrany zostanie w formule final eight. Wcześniejsze były ugoszczone przez Gdynię i Dąbrowę Górniczą.
16 listopada podpisano w tej sprawie list intencyjny pomiędzy miastem stołecznym Warszawą a Polskim Związkiem Koszykówki i Polską Ligą Koszykówki.
– Finał koszykarskiego Pucharu Polski dołącza do innych znamienitych finałów, w różnych dyscyplinach, rozgrywanych w Warszawie. Już w lutym ósemka czołowych koszykarskich zespołów zawita do naszego miasta. Tabela ligowa wciąż jest otwarta, więc emocje cały czas przed nami. Do samego końca nie będziemy wiedzieć, kogo dokładnie ugościmy i to również jest ciekawe – powiedziała podczas konferencji Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.
– Cieszę się, że po latach wielka koszykówka, na szczeblu zawodowym wraca do miasta stołecznego Warszawy. To miasto na to zasługuje – znamy przecież historię Legii, Polonii i AZS-u. Te trzy drużyny zdobywały tytuły mistrza Polski. Tradycja koszykarska jest, więc warto ją na nowo wskrzesić – dodał Grzegorz Bachański, prezes Polskiego Związku Koszykówki.
Bartosz Burzyński
Więcej Świat
Wielkie show przed pierwszym gwizdkiem. Historia ceremonii otwarcia piłkarskich mistrzostw świata
Współczesny futbol regularnie przypomina nam, jak ważną rolę odgrywa około piłkarska otoczka. Dobitnym tego przykładem są mundiale. Od lat pierwsze spotkanie mistrzostw świata poprzedza ceremonia otwarcia. Przy okazji tegorocznego mundialu będziemy świadkami aż trzech ceremonii.