Finał Ligi Światowej w Polsce
Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) poinformowała, iż Polski Związek Piłki Siatkowej będzie organizatorem turnieju finałowego Ligi Światowej 2016.

Final Six zostanie rozegrany w terminie 13-17 lipca 2016 roku. Jeszcze nie jest znane miejsce rozegrania imprezy.
Do tej pory Polska organizowała wydarzenie trzykrotnie. W 2001 i 2007 roku gospodarzem był katowicki Spodek, natomiast w 2011 roku siatkarze występowali w Gdańsku.
Częściej finały organizowali tylko Włosi (sześciokrotnie) i Brazylijczycy (czterokrotnie).
Bartosz Burzyński
Więcej Świat
Real Madryt i FC Barcelona na szczycie światowego rankingu przychodów. Hiszpańska dominacja trwa
Real Madryt i FC Barcelona ponownie znalazły się na czele globalnego rankingu przychodów klubów sportowych, potwierdzając swoją absolutną dominację nie tylko na boisku, ale także w obszarze biznesu. Mimo rosnącej konkurencji ze strony klubów Premier League oraz dynamicznych inwestycji w innych ligach, dwa hiszpańskie giganty wciąż wyznaczają finansowe standardy futbolu.