Koszykarze promują Wrocław
Koszykarski Śląsk jest świetną wizytówką Wrocławia. Wartość medialna reklamy wygenerowanej przez koszykarzy w ostatnich miesiącach jest bardzo wysoka.
Koszykarze Śląska Wrocław niedawno zdobyli Puchar Polski. Już wcześniej jednak klub ten świetnie promował swoje miasto. Okazuje się bowiem, że w ciągu trzech ostatnich miesięcy 2013 roku żaden męski klub koszykarski nie wygenerował dla swojej „siedziby” większej wartości medialnej co Śląsk.
Wartość ekwiwalentu reklamowego wygenerowanego w tym czasie przez Śląsk oszacowano bowiem na 6,5 miliona złotych. Najwięcej w październiku – 2,6 miliona złotych. Pod tym względem nawet mistrz i wicemistrz Polski wypada o wiele gorzej.
Najbardziej interesujący jest jednak paradoks, że koszykarze jako jedyny profesjonalny klub sportowy we Wrocławiu nie mogą liczyć na… finansowe wsparcie miasta.
Redakcja Sport Marketing
Więcej Świat
Norwegowie przywieźli na mundial własne jedzenie. Imponująca logistyka reprezentacji
Reprezentacja Norwegii zwróciła uwagę nie tylko wynikami sportowymi, ale również nietypowym przygotowaniem do mistrzostw świata. Federacja zadbała o to, aby piłkarze podczas turnieju mieli dostęp do produktów, do których są przyzwyczajeni na co dzień, organizując transport ogromnych ilości żywności z kraju.