Białystok na czele
Na czele rankingu prezentującego miasta zyskujące najwięcej na sponsorowaniu klubu Ekstraklasy znalazł się dość niespodziewanie Białystok.
Zestawienie stworzono mierząc wartość ekwiwalentu telewizyjnego – badano zatem jaką kwotę musiałoby zainwestować miasto, by uzyskać taką liczbę ekspozycji, którą zapewniała drużyna. Pierwsze miejsce zajął Białystok.
Ponad 24 tysiące ekspozycji warte były 3,5 miliona złotych. Na drugim miejscu znalazł się Gdańsk z liczbą 15 tysięcy ekspozycji o równowartości 2,4 miliona złotych. Na najniższym stopniu podium sklasyfikowane zostało miasto Bielsko-Biała (11,6 tysiąca ekspozycji o wartości 1,6 miliona złotych).
Jak widać największe ośrodki miejskie – takie jak Wrocław, Kraków czy Warszawa radzą sobie na tym polu znacznie gorzej.
Redakcja Sport Marketing
Więcej Świat
Norwegowie przywieźli na mundial własne jedzenie. Imponująca logistyka reprezentacji
Reprezentacja Norwegii zwróciła uwagę nie tylko wynikami sportowymi, ale również nietypowym przygotowaniem do mistrzostw świata. Federacja zadbała o to, aby piłkarze podczas turnieju mieli dostęp do produktów, do których są przyzwyczajeni na co dzień, organizując transport ogromnych ilości żywności z kraju.