18.03.2026 06:27

Nowe piłki adidasa w Lidze Mistrzów od sezonu 2027/28

UEFA i adidas planują wprowadzenie nowych oficjalnych piłek do Ligi Mistrzów od sezonu 2027/28. To część długoterminowej współpracy między organizacją a producentem sprzętu sportowego.

Nowe piłki adidasa w Lidze Mistrzów od sezonu 2027/28
LinkedIn Follow Button – Article Embed

Nowe modele mają charakteryzować się ulepszonymi parametrami technicznymi, które wpłyną na jakość gry. Adidas regularnie aktualizuje swoje produkty, wykorzystując nowe technologie.

Ważne korekty

Zmiany obejmą zarówno design, jak i konstrukcję piłki. Estetyka odgrywa ważną rolę marketingową, szczególnie w tak prestiżowych rozgrywkach, jak Champions League. Wprowadzenie nowych piłek to także element strategii komercyjnej. Każda premiera generuje zainteresowanie kibiców i zwiększa sprzedaż produktów.

Partnerstwo długoterminowe

adidas od lat jest związany z Ligą Mistrzów, a charakterystyczny design piłki stał się jednym z symboli rozgrywek. Nowe modele będą kontynuować tę tradycję. Innowacje technologiczne mogą wpłynąć na styl gry, np. poprzez zmianę trajektorii lotu czy kontrolę nad piłką. To aspekt często analizowany przez zawodników i trenerów. Cała inicjatywa pokazuje, jak ważną rolę odgrywa sprzęt sportowy w nowoczesnym futbolu – zarówno pod względem sportowym, jak i biznesowym.

Udostępnij
Redakcja Sport Marketing

Redakcja Sport Marketing