Aktualności 10 lipca 2024

Nowy program o Warcie Poznań w TVP3 Poznań

9 lipca o godz. 18:15, TVP3 Poznań wyemitowało pierwszy odcinek serii dokumentalnej pt. „Warci, niewarci”. W programie Aleksandry Kropielnickiej można zapoznać się z codziennym funkcjonowaniem klubu piłkarskiego, który w zbliżającym się sezonie ligowym zagra w Betclic 1. Lidze.

To cykl złożony z kilkunastu odcinków przedstawiający m.in. sceny z życia pracowników klubu w pionie sportowym i organizacyjnym, pojawi się pytanie, czy warto walczyć o piłkarską Wartę. W programach wykorzystano też archiwa TVP3 Poznań i materiały telewizji klubowej.

Spadek Warty Poznań z Ekstraklasy do 1. ligi doprowadził do rewolucyjnych zmian w klubie na wielu płaszczyznach, m.in. finansowej, infrastrukturalnej i sportowej. Zarazem wróciła dyskusja nt. zwiększenia potencjału piłkarskiego drużyny, miejsca rozgrywania meczów przez  Zielonych czy wypłacalności klubu. W programie przygotowanym przez TVP3 Poznań poznamy stanowisko. trenerów, piłkarzy i ich rodzin, a także pracowników administracyjnych, kibiców, działaczy i dziennikarzy sportowych, poznaniaków, którym na piłkarskiej Warcie po prostu zależy.

Kulisy funkcjonowania Warty

Program przybliży działanie Warty „od kuchni”, a dziennikarze redakcji sportowej TVP3 Poznań odwiedzą zawodników na treningach i odprawach meczowych. Będą również obecni na ważnych klubowych wydarzeniach, m.in. po to, by poszukać odpowiedzi na pytanie, czy warto w trudnym momencie inwestować publiczne pieniądze w klub piłkarski ze stolicy Wielkopolski?

fot. TVP3 Poznań