Aktualności 11 czerwca 2024

Teleturniej i serial piłkarski w TVP. Wystąpią Szpakowski, Laskowski i Wawrzyniak

Podczas EURO 2024 w Telewizji Polskiej będą nie tylko mecze czy dyskusje w studiu, ale też program “Mecz — teleturniej piłkarski”, w którym Dariusz Szpakowski będzie w nim ekspertem czy serial “Gra na Maksa”.

Teleturniej będzie emitowany w TVP1 w każdą sobotę o godz. 20.30. W rywalizacji uczestniczyć będą czteroosobowe zespoły, a w roli prowadzących wystąpią Paulina Chylewska oraz Patryk Ganiek. Każdy odcinek będzie składał się z czterech rund.

Jak będzie przebiegała rywalizacja?

Wiadomo już, że w czterech pierwszych odcinkach do zmagań przystąpi osiem drużyn. Będą kolejne etapy, po ćwierćfinałach półfinały, a dwa zespoły z największą wiedzą zmierzą się w wielkim finale. Program jest przygotowywany we współpracy ze statystykiem Wojciech Frączek.

Po EURO teleturniej będzie kontynuowany

Program nie jest formatem przygotowywanym wyłącznie na czas dużej piłkarskiej imprezy, ponieważ w jesiennej ramówce TVP ma znaleźć się miejsce na drugą odsłonę teleturnieju.

Serial “Gra na Maksa”

Teleturniej to niejedyna propozycja TVP jeśli chodzi o piłkarskie produkcje. W piątek 14 czerwca “jedynka” pokaże pierwszy odcinek trzeciego sezonu “Gra na Maksa”. To seria komediowych scen z życia trzydziestolatków – Maksa i Ali. Ich historie mają zostać omówione przez Jacka Laskowskiego, komentatora TVP, i Jakuba Wawrzyniaka, byłego reprezentanta Polski, obecnie eksperta piłkarskiego w publicznych mediach. Serial emitowany będzie w trakcie EURO 2024.

W pierwszym odcinku, przed meczem otwarcia mistrzostw Europy, Ala pokaże Maksowi pozytywny test ciążowy, a zatem ich “drużyna” za kilka miesięcy będzie miała kolejnego zawodnika. Pretekstem do powstania serialu “Gra na Maksa” był turniej piłkarski, natomiast w gruncie rzeczy, jak podaje TVP w komunikacie, to historia obyczajowa, skierowana nie tylko do kibiców. Co ciekawe, serial będzie kontynuowany, premierę miał bowiem już kilka lat temu. W czasie mundialu w Katarze Laskowskiemu towarzyszył Sebastian Mila:

W serialu w głównych rolach wystąpią Karolina Bacia i Marcin Korcz, którzy będą tytułowymi bohaterami – oprócz nich będzie można zobaczyć także takich aktorów jak Radosław Pazura, Mateusz Lewandowski, Bartłomiej Magdziarz, Dorota Chotecka, Hubert Skrzyński i Justyna Ducka. Reżyserem “Gry na Maksa” jest Jan Macierewicz. Premiera pierwszego odcinka pt. “Mocne otwarcie” w piątek, 14 czerwca o godz. 20.15 w TVP1, tuż przed meczem otwarcia Euro 2024 Niemcy – Szkocja.

Fot. YouTube/TVP Sport