Aktualności 24 maja 2024

Paulina Chylewska oficjalnie w TVP

Paulina Chylewska, znana dziennikarka i prezenterka, która w ostatnich latach pracowała w Polsacie Sport, po siedmioletniej przerwie zdecydowała się na powrót do mediów publicznych. W TVP1 wystąpi już 31 maja. Będzie pracować przy 61. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej. Wkrótce ma też działać aktywnie przy okazji turniejów najwyższej rangi: EURO 2024 i 33. Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Ogromne doświadczenie

Paulina Chylewska zadebiutowała w TVP w 1996 roku. Zebrała doświadczenie dziennikarskie na największych imprezach sportowych, to np. igrzyska olimpijskie w Atenach, Turynie, Pekinie, Londynie i Soczi. Zanim dołączyła do redakcji sportowej TVP, była prowadzącą “Rowera Błażeja”. Ciesząc się dużą sympatią widzów, nie ograniczała się jednak do sportu. Współprowadziła w TVP1 pierwszy w Polsce poranny program śniadaniowy “Kawa czy herbata?“, magazyn “Dzień dobry, Polsko!” i teleturniej “Wielki Test“. Prowadziła także liczne gale, koncerty i festiwale transmitowane przez publicznego nadawcę. Ostatnie siedem lat spędziła w Polsacie. Najbardziej widzowie zapamiętają ją z prowadzenia studia Ligi Mistrzów w tej stacji.

Paulina Chylewska od ponad dekady chce przekazywać swoją wiedzę innym. Dlatego działa również na rynku szkoleń z autoprezentacji i wystąpień publicznych. Jest wykładowczynią akademicką, podejmuje działania mające wspierać kobiety na rynku pracy.

Komentarz Chylewskiej

Paulina Chylewska nie ukrywa, że tym, co najbardziej ją fascynuje na sportowych arenach, są emocje, jakie udzielają się przy okazji rywalizacji zawodników:

Sport dla mnie, to są, przede wszystkim, emocje. Jak jesteś w tych emocjach, jak możesz w nich uczestniczyć, możesz o nich ludziom opowiadać, to uważam, że nie ma nic piękniejszego. To jest w ogóle najpiękniejszy zawód świata! Jestem bardzo szczęśliwa, że wracam do Telewizji Polskiej. Przede mną wiele zawodowych wyzwań: takich jak mistrzostwa Europy w piłce nożnej czy igrzyska olimpijskie, z wielką radością będę je relacjonować dla widzów Jedynki. W TVP będę pracowała także przy innych, zupełnie niesportowych i bardzo ciekawych projektach. Już nie mogę się doczekać! – zdradziła w rozmowie ze sport.tvp.pl.

Dyrektor TVP Sport Jakub Kwiatkowski jest bardzo zadowolony z tego “transferu” z Polsatu do mediów publicznych:

Bardzo się cieszę, Paulina to znakomita dziennikarka i na pewno będzie wzmocnieniem naszego zespołu na EURO i igrzyska. Ma wielkie doświadczenie w wielu dyscyplinach sportu. Doskonale zna też Telewizję Polską, w której pracowała przez wiele lat – powiedział w rozmowie ze sport.tvp.pl.

Rozmowa z Chylewską dla sportmarketing.pl

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Pauliną Chylewską: https://www.sportmarketing.pl/wywiady/54679/paulina-chylewska-kobiety-w-redakcjach-sportowych-ciagle-musza-cos-udowadniac-czas-najwyzszy-przestac-to-robic/

fot. Press Focus