Aktualności 23 maja 2024

F1 w Monako w brazylijskim stylu. Ku wielkiemu kierowcy

autor: Jakub J
Już 26 maja na torze "Circuit De Monaco" kierowcy F1 wezmą udział w wyścigu w monakijskim księstwie. Tegoroczne zmagania będą wyjątkowe i upamiętnią brazylijskiego trzykrotnego mistrza świata Ayrtona Sennę.

Bolidy Mclarena w Monako będą jechać w kolorach flagi Brazylii. Oczywiście taki motyw będzie w ramach hołdu dla nieżyjącego już znakomitego brazylijskiego kierowcy. Senna w księstwie zwyciężył sześć razy, w tym pięć z rzędu.

Granat i zieleń, które są obecne w kolorystyce tego bolidu, będą nawiązywać do kasku kierowcy, który łączył w sobie zarówno kolor zielony, żółty, jak i granatowy.

Ponadto w środku bolidu znajdzie się kilka cytatów, charakterystycznych dla Ayrtona Senny.

Zespół z dumą wspomina i celebruje niezwykłe życie i wyścigowe dziedzictwo. Senna pozostaje największą ikoną F1 i najbardziej utytułowanym kierowcą McLarena. Jego wpływ na McLarena był ogromny, nie tylko poprzez wyścigowe rekordy, ale i samą obecność w zespole. Ściganie się w jego kolorach na torze, gdzie odnosił największe sukcesy, jest zaszczytem – powiedział Zak Brown, dyrektor generalny grupy Mclaren.

fot. Mclaren (X)