Aktualności 23 maja 2024

Hojność BVB. Zabiorą klubowych pracowników na finał LM

Borussia Dortmund kojarzy się wielu fanom futbolu z przyjazną, wręcz rodzinną atmosferą. Tę solidarność zobaczymy znowu już niebawem. Okazuje się bowiem, że klub z Westfalii ma zabrać wszystkich pracowników na finał Ligi Mistrzów.

Pożegnanie dwóch asów

Mecz BVB z Realem Madryt będzie pożegnaniem dla dwóch znakomitych niemieckich piłkarzy: Marco Reusa i Toniego Kroosa. Pierwszy z nich w ostatni weekend rozegrał ostatni mecz na Signal Iduna Park. Po tym spotkaniu zamykającym sezon Bundesligi wyszło na jaw, że Reus ufundował kibicom piwo. Tak właśnie wygląda fenomen BVB. To klub, w którym kładzie się nacisk na pogłębianie relacji międzyludzkich.

Obie drużyny mają sporo do wygrania

Finał Ligi Mistrzów zostanie rozegrany już 1 czerwca 2024 na legendarnym stadionie Wembley w Londynie. Dla obu finalistów będzie to niezwykły mecz. Borussia, która w tym sezonie ligowym nie spełniła oczekiwań, niespodziewanie wyeliminowała PSG i chce, by ten sen trwał dalej. Real zaś może sięgnąć po “uszate” trofeum 15 raz w swojej historii i umocnić pozycję hegemona w klubowym futbolu na Starym Kontynencie. Przypomnijmy, że w półfinale Królewscy w serii rzutów karnych okazali się lepsi od triumfatora poprzedniej edycji, czyli Manchesteru City. Borussia Dortmund wraca do decydującego starcia po ponad dekadzie. Ostatnio, co ciekawe także na Wembley, gracze BVB wystąpili w finale w 2013 roku.

Trener BVB od lat kibicuje tej drużynie

Jeśli chodzi o wspomnianą już rodzinną atmosferę w Dortmundzie, warto dodać, że Edin Terzić od lat był kibicem zespołu, który teraz z powodzeniem prowadzi na arenie międzynarodowej. W 2012 roku Borussia po raz ostatni triumfowała w walce o prymat w Niemczech. Terzić wtedy jako fan pojawiał się na trybunach Signal Iduna Park i obserwował pełną rozmachu grę teamu Juergena Kloppa. A zatem ta historia zawiera sporą dawkę romantyzmu.

fot. bvb.de