Aktualności 10 maja 2024

Kobieca drużyna zagra na stadionie Legii Warszawa

Na główną murawę stadionu przy ulicy Łazienkowskiej 3 już 26 maja wyjdą ekipy Legia Ladies oraz SKP Bielawianka Bielawa. Będzie to mecz o wyjątkowym ciężarze gatunkowym, kluczowy dla układu tabeli.

Rozgrywanie ważnego meczu Legia Ladies na głównej płycie przy Łazienkowskiej 3 znakomicie wpisuje się w prowadzoną od początku roku kampanię promującą kobiecy futbol. Tym bardziej cieszę się, że będzie to zwieńczenia dnia pełnego emocji, jakim jest coroczne Święto Łazienkowskiej. Chcemy, aby takie marki jak Legia Ladies były nie tylko dowodem na rosnącą pozycję tej dyscypliny, ale były fundamentem budowania silnej pozycji kobiet w życiu społecznym — mówi Piotr Pietrzak, prezes Legia Ladies.

Futbol kobiecy w Polsce dynamicznie się rozwija, co przekłada się na rosnące zainteresowanie i profesjonalizację rozgrywek. W ostatnich latach Polski Związek Piłki Nożnej wdraża szereg zmian, które mają na celu podniesienie ich rangi i jakości. Inicjatywy takie jak wprowadzenie procesu licencyjnego czy zwiększenie wsparcia finansowego na rozwój klubów przekładają się na wzrost atrakcyjności i konkurencyjności dyscypliny. Piłka nożna kobiet jest dziedziną, która integruje, inspiruje i przyciąga uwagę na różnych poziomach społecznych i sportowych.

Organizatorzy meczu Legia-Bielawianka liczą, że kibice będą zadowoleni ze sportowego widowiska, jakie zaprezentują piłkarki obu zespołów, a ten jakże ważny ligowy mecz będzie skutecznie promował kobiecy futbol. Co warte podkreślenia, spotkanie rozgrywane 26 maja na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej 3 będzie otwarte dla kibiców. Każdy fan piłki będzie mógł za darmo uczestniczyć w tym wydarzeniu.