Aktualności 27 marca 2024

Erik Exposito ambasadorem klockoMANII

Kapitan Śląska Wrocław, najlepszy strzelec Ekstraklasy, Erik Exposito, zbudowany z klocków LEGO? Takie rzeczy do wylicytowania podczas klockoMANII na Tarczyński Arena Wrocław. Dochód przeznaczony zostanie na chorego na autyzm Franka Paradzieja z Wrocławia.

KlockoMANIA to największe w Polsce wydarzenie dla fanów słynnych klocków LEGO. Jego głównym celem jest edukacja poprzez zabawę, a także pokazanie dzieciom (i nie tylko), że można spędzać atrakcyjnie czas z dala od urządzeń elektronicznych i „ekranów”, dodatkowo współpracując i bawiąc się wspólnie. Wydarzenie organizowane jest w dniach 13-14 kwietnia na Tarczyński Arena Wrocław, czyli obiekcie, na którym swoje domowe mecze gra Śląsk Wrocław z Erikiem Exposito.

To właśnie hiszpański napastnik WKS-u został jednym z ambasadorów wydarzenia i doczekał się własnej figurki, zbudowanej z klocków! Co ciekawe, autorem winiety jest Łukasz Więcek, LEGO Ambasador w Polsce, światowej sławy fotograf LEGO, który wcześniej stworzył podobną figurę słynnej polskiej laureatki nagrody Nobla, Wisławy Szymborskiej! Erik Exposito został więc doceniony i znalazł się w mocno ekskluzywnym gronie.

Winietę kapitana Śląska z podpisem można będzie wylicytować, podobnie jak koszulkę wrocławskiej drużyny z podpisami zawodników, podczas aukcji charytatywnej w trakcie klockoMANI. Dochód z licytacji przeznaczony zostanie na pomoc dla Franka Paradzieja z Wrocławia. Chłopiec mierzy się z autyzmem, a celem zbiórki jest podanie komórek macierzystych, leczenie i rehabilitacja.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz możliwość zakupu biletów dostępne jest na stronie internetowej klockoMANIA.com. Klub w Wrocławia zachęcamy do udziału i licytowania wszystkich, a zwłaszcza śląskowych przedmiotów.