Aktualności 30 listopada 2023

Świetna akcja Śląska. Odblaski dla kibiców

Śląsk Wrocław wraz z Fundacją Śląska Wrocław w ramach prowadzonego projektu "Kibice Razem" zaprezentował kampanię dotyczącą bezpieczeństwa na drogach. Podczas meczu z Rakowem Częstochowa do najmłodszych kibiców trafi kilka tysięcy odblasków w kształcie klubowego herbu.

Kolejna kampania społeczna, w którą angażuje się klub, fundacja oraz kibice Śląska Wrocław tym razem skierowana jest do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wszystkich, czyli i kierowców, i pieszych, i rowerzystów. Bo bezpieczeństwo każdego jest tak samo ważne. W Polsce nadal często dochodzi do wypadków spowodowanych zbyt słabą widocznością pieszych i rowerzystów oraz zbyt wysoką prędkością kierowców samochodów. Kampania #WidzimySię ma przypomnieć, jak ważne jest noszenie odblasków. Czasami drobny brelok może uratować zdrowie lub życie.

Podczas spotkania Śląska Wrocław z Rakowem Częstochowa (niedziela, 3 grudnia, godz. 17:30) na Tarczyński Arena we Wrocławiu najmłodsi kibice na Sektorze Rodzinnym będą mogli otrzymać wyjątkowy odblask w kształcie i w kolorach herbu klubu. Bramy stadionu otwierane są już o godz. 15:30, a na kibiców czeka kilka tysięcy odblasków. Kto pierwszy, ten lepszy! Oczywiście pierwszeństwo będą miały dzieci. Dodatkowo partner sektora rodzinnego na tym meczu, firma Biedronka, zaprasza na swoje stoisko, gdzie animatorki wykonają dla dzieci specjalny fluorescencyjny tatuaż. Fundacja będzie dystrybuować również kolorowanki i ulotki związane z bezpieczeństwem na drogach.

Bardzo zależy nam, by kibice Śląska czuli się i w czasie meczów, i podczas podróży na stadion, komfortowo i bezpiecznie. Zwłaszcza teraz w okresie jesienno-zimowym, gdy wcześnie zapada zmrok, bardzo ważne jest noszenie odblasków i bycie widocznym na drodze. Zachęcamy, by jak najwcześniej pojawić się na stadionie przed meczem z Rakowem, odebrać odblask, a następnie głośno kibicować Śląskowi. I widzimy się na stadionie – mówił Patryk Załęczny, prezes Śląska Wrocław.