Aktualności 25 października 2023

FC Barcelona pokazała nowe Camp Nou. Obiekt robi wrażenie

autor: Adrian Janiuk
Camp Nou przechodzi gruntowną modernizację, która jest zaplanowana na co najmniej kilkanaście kolejnych miesięcy. Przebudowa stadionu Barcelony oznacza znaczące zmiany, co zostało przedstawione na wizualizacjach przyszłego "domu" Blaugrany, udostępnionych w sieci. Bez wątpienia nowy obiekt stanie się jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie na świecie, a wiceprezydent Elena Fort zapewnia, że prace idą po ich myśli.

Ostatni mecz Duma Katalonii rozegrała na Camp Nou w maju tego roku. Wtedy gracze Xaviego pokonali Mallorkę 3:0 i należycie pożegnali stadion na wiele miesięcy. Prace remontowe rozpoczęły się 1 czerwca, a w listopadzie przyszłego roku drużyna Barcelony ma wrócić na stadion, aby uczcić 125-lecie klubu.

Zapewniamy, że posiadamy wszelkie pozwolenia, aby móc rozpocząć ostatnie prace i ukończyć stadion (…). W listopadzie 2024 roku wrócimy na Spotify Camp Nou z przybliżoną pojemnością 65 tys. widzów między pierwszym a drugim poziomem, przy 50 proc. pojemności VIP i ostatecznym otwarciu muzeum. Większa część wszystkich prac zostanie przeprowadzona w przyszłym roku, łącznie z główną konstrukcją rdzenia i dachem – przyznała Elena Ford, wiceprezes klubu.

Koszt modernizacji stadionu szacowany jest na około 1,5 miliarda euro. Ostatnio na platformie X (poprzednio znanej jako Twitter) FC Barcelona opublikowała wizualizację przyszłego Camp Nou. W nagraniu przedstawiono, jak stadion będzie się zmieniał na poszczególnych etapach budowy, a także jak będzie prezentować się po zakończeniu prac. “Nowy Camp Nou będzie prawdziwą perełką” — stwierdzono w opisie materiału udostępnionego w sieci.

Główne zmiany obejmują przekształcenie pomieszczeń dla gości, kasy biletowej, loż prasowych, szatni, boiska oraz ulepszenia w dziedzinie odwodnienia, nawadniania i systemu uzdatniania wody. Zostanie zamontowany nowy zbiornik na wodę oraz trwa ulepszanie wszystkich systemów nadawczych.

fot. Pressfocus.pl