Znowu to samo… Zanieczyszczona Sekwana wszystko komplikuje
Wszystkie konkurencje triathlonowe, które miały się odbyć w niedzielę podczas igrzysk paraolimpijskich w Paryżu, zostały przesunięte na poniedziałek z powodu zanieczyszczenia Sekwany, jak poinformowali organizatorzy.
„Wyniki najnowszych badań wykazały pogorszenie jakości wody w Sekwanie po intensywnych opadach deszczu, które miały miejsce w ostatnich dwóch dniach” – podano w oficjalnym komunikacie.
Planowano przeprowadzenie 11 konkurencji triathlonowych w niedzielę. W ramach zawodów paraolimpijskich uczestnicy mieli pokonać 750 metrów pływając w rzece, przejechać 20 km na rowerze i przebiec 5 km.
The Para triathlon has been postponed to tomorrow after a decrease in water quality of the River Seine, following Saturday's heavy rainfall ☔️⏭ #Paralympics #Paris2024
— Paralympic Games (@Paralympics) September 1, 2024
Problemy z jakością wody w Sekwanie pojawiły się również przed miesiącem podczas igrzysk olimpijskich, co doprowadziło do odwołania kilku sesji treningowych oraz przesunięcia triathlonu mężczyzn o jeden dzień.
Aby dopuścić konkurencje do rozegrania, władze monitorują dwa kluczowe wskaźniki jakości wody, koncentrując się na poziomie bakterii E. Coli oraz enterokoków.
fot. Pressfocus.pl
Adrian Janiuk
Więcej Artykuły
Damian Deja z WK DZIK: „Musimy odpowiednio obsługiwać nasz wzrost”
Damian Deja, dyrektor operacyjny WK DZIK, w rozmowie z naszym portalem dzieli się najnowszymi przemyśleniami na temat swojej marki. – To, na czym musimy się skupiać i w czym jesteśmy gorsi, to na pewno nie kreatywność. Musimy nadrabiać operacyjnie i odpowiednio obsługiwać nasz wzrost – uważa.