Aktualności 13 listopada 2023

Turniej WTA nie odbędzie się w Polsce. “Jestem dumny, że mogłem to zapoczątkować”

autor: Adrian Janiuk
Są to bardzo złe wieści dla fanów tenisa w Polsce. W poniedziałek opublikowano kalendarz kobiecych turniejów rangi WTA na przyszły rok. Niestety nie ma w nim turniejów w Polsce. W poprzednich dwóch latach zawody tej rangi odbywały się w Warszawie. Organizatorzy turnieju BNP Paribas Warsaw Open wydali oświadczenie w tej sprawie.

“Trzecia edycja turnieju BNP Paribas Warsaw Open w 2023 r. zakończyła obecność tego turnieju w Polsce. Decyzję o zakończeniu projektu podjęto na podstawie analizy w obszarach sportowym, infrastrukturalnym i biznesowym przedsięwzięcia, a także biorąc pod uwagę kalendarz tenisowy na kolejne dwa lata, w których miała jeszcze obowiązywać licencja” – przekazali organizatorzy.

Cieszę się, że w Polsce odbyły się trzy edycje tego turnieju i że jak już wiemy ostatnią wygrała Iga. Mam nadzieję, że dzięki popularności Igi Polacy mogli zasmakować tenisa na światowym poziomie i że rozpocznie to pozytywną zmianę w naszym kraju, którą zresztą już widzimy. Jestem dumny, że mogłem to zapoczątkować – powiedział Tomasz Świątek, dotychczasowy współorganizator turnieju.

Tegoroczne zmagania w stolicy Polski były 28. imprezą rangi WTA rozgrywaną w naszym kraju. Na kolejne fanom tenisa przyjdzie poczekać nieco dłużej niż do przyszłego roku.

fot. Pressfocus.pl