Aktualności 30 października 2023

Ogromne zainteresowanie Euro 2024. Miliony kibiców walczą o bilety

autor: Adrian Janiuk
Kibice na całym świecie chcą na własne oczy obejrzeć turniej mistrzostw Europy w Niemczech. Ponad 20 milionów zamówień złożono na bilety, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu EURO 2024.

O bilety w pierwszym okienku sprzedaży ubiegali się kibice z 206 krajów. Następna szansa na złożenie wniosku będzie możliwa po losowaniu finałowym, które odbędzie się 2 grudnia.

Kibice na całym świecie zamówili ponad 20 milionów biletów na mecze UEFA EURO 2024. Jest to dowód na to, że turniej finałowy w Niemczech, który odbędzie się w dniach 14 czerwca – 14 lipca 2024 roku, cieszy się olbrzymim zainteresowaniem.

W okresie składania wniosków, który zakończył się 26 października, dostępnych było ponad 1,2 miliona biletów. Prosty i przejrzysty proces zamawiania biletów, a także dostępność biletów na mecze już od 30 euro okazały się ogromnym sukcesem wśród fanów futbolu z całego globu. Miłośnicy futbolu chcą obejrzeć przyszłoroczny turnieju piłkarski w sercu Europy, którego motto brzmi: “Zjednoczeni przez futbol”

Oczekiwanie na UEFA EURO 2024 w Niemczech rośnie z każdym dniem. Dzięki naszemu prostemu i uczciwemu procesowi sprzedaży biletów w połączeniu z przystępnymi cenami, możemy po raz kolejny zaoferować fanom niezapomniane chwile i wyjątkowe spotkania. Wyjątkowa liczba wniosków o bilety jest dowodem nieustannego atrakcyjność turnieju i zainteresowanie fanów na całym świecie – powiedział dyrektor generalny UEFA Events SA, Martin Kallen.

Bilety, dla których proces zakupu nie zostanie zakończony w wyznaczonym terminie, wrócą do sprzedaży. Kibice, którym nie udało się w pierwszym etapie sprzedaży, jako pierwsi zostaną powiadomieni o możliwości ich zakupu, zgodnie z ich rankingiem w loterii.

Następna okazja do ubiegania się o bilety będzie możliwa po losowaniu finałowym, które odbędzie się 2 grudnia 2023 roku. Wtedy milion biletów zostanie udostępniony kibicom za pośrednictwem 21 zakwalifikowanych stowarzyszeń krajowych, a także oficjalnego portalu biletów UEFA na EURO2024.com/tickets. Aby móc ubiegać się o te bilety, kibice muszą spełnić określone kryteria określone przez odpowiednie stowarzyszenie krajowe. Więcej informacji zostanie opublikowanych w odpowiednim czasie na EURO2024.com/tickets.

Bilety będą również wystawione w sprzedaży kibicom drużyn narodowych, które zakwalifikują się w barażach do UEFA EURO 2024 zaplanowanych na 21 i 26 marca 2024 roku.