Aktualności 28 września 2023

Znamy gospodarza przyszłorocznego turnieju Laver Cup

autor: Adrian Janiuk
Berlińska hala Mercedes-Benz Arena będzie gospodarzem siódmej edycji turnieju Laver Cup, która odbędzie się od 20 do 22 września 2024 roku. – Berlin i Mercedes-Benz Arena są idealnym miejscem dla Pucharu Lavera – powiedział Steve Zacks, przewodniczący rozgrywek Laver Cup.

Położona w centralnej części Friedrichshain, Mercedes-Benz Arena witają rocznie około 1,4 miliona odwiedzających i znajduje się tuż przy Mercedes Platz, modnej dzielnicy rozrywkowej i rekreacyjnej nad rzeką Spree.

To nowoczesny, pełen życia kompleks w samym sercu miasta, otoczony wspaniałymi miejscami rozrywki i gastronomii. Hala gościła już wiele niesamowitych koncertów i wydarzeń sportowych, ale to będzie pierwszy raz, kiedy fani będą mieli okazję zobaczyć międzynarodowe męskie zawody tenisowe w tej hali – przyznał Zacks i dodał: – Organizatorzy skorzystają ze wszystkich możliwości, jakie hala i jej otoczenie mają do zaoferowania.

Mercedes-Benz Arena to wiodący berliński obiekt, na którym odbywają się liczne koncerty i wydarzenia kulturowe. Otwarta w 2008 roku, gościła wielu międzynarodowych artystów, a także finały Euroleague w 2009 i 2016 roku, mecze NBA i NHL, mistrzostwa Europy w koszykówce mężczyzn, mistrzostwa świata w piłce ręcznej i Europejskie Nagrody Muzyczne MTV.

Podczas trzydniowych zawodów Pucharu Lavera na przeciwko siebie stanie sześciu najlepszych zawodników z Europy, którą prowadzi legenda tenisa Bjorn Borg, oraz sześciu czołowych zawodników z “reszty świata”, której przewodził będzie niegdyś wielki rywal Borga, John McEnroe.

Mecze są rozgrywane na efektownym czarnym korcie. Puchar Lavera zadebiutował w Pradze w 2017 roku i od tamtej pory odbywa się w różnych zakątkach Europy i na świata, m.in. w Chicago w 2018 roku, Genewie w 2019 roku, Bostonie w 2021 roku, londyńskiej O2 w 2022 roku oraz ostatnio w Vancouver, gdzie drużyna “reszty świata” po raz drugi z rzędu pokonała drużynę z Europy.

fot. Pressfocus.pl