Aktualności 25 września 2023

“Dzięki projektowi PZU, dzieci stale się rozwijają i poszerzają swoje horyzonty”

autor: Adrian Janiuk
– W maju byliśmy na turnieju międzynarodowym w Ustce. To daleka podróż, wyjazd na ten turniej sfinansowali rodzice, ale pomoc PZU odciąży nasz budżet, co w przyszłości ułatwi wyjazdy na tak duże turnieje. Wszyscy mogliśmy zobaczyć z bliska, jak wygląda tak wielka impreza, ale nasza aktywność to przede wszystkim działalność na miejscu – powiedział Patryk Szczyglak, wiceprezes Iskry Krasne.

Adrian Janiuk, SportMarketing.pl: – Klub piłkarski Iskra Krasne w tym roku obchodzi piękny jubileusz. Świętowaliście 40-lecie.

Patryk Szczyglak (wiceprezes Iskry Krasne): – To wyjątkowy dla nas rok. W tej chwili posiadamy cztery roczniki dziecięce, które mogą stale się rozwijać przy wsparciu projektu “Dobra Drużyna PZU”. Po półtora roku niebytu w futbolu seniorskim udało nam się reaktywować drużynę seniorów, która występuje obecnie w B-klasie. Liczymy, że nasza młodzież, która jest wspierana przez PZU, w przyszłości będzie
występowała na seniorskim poziomie.

W jaki sposób wsparcie PZU w ramach akcji “Dobra Drużyna PZU”zostaje wykorzystywane w klubie?
– Krasne to mała miejscowość na mapie Polski, co wiąże się z ograniczonymi środkami z gminnego budżetu. Dlatego szukamy każdej formy wsparcia, żeby rozwijać nasze dzieci i młodzież. Zależy nam na tym, żeby nie generować kosztów, bo wiąże się to z obciążeniem finansowym rodziców. Chcemy, aby młodzi ludzie chętnie uczęszczali do nas na zajęcia, przy możliwie jak najmniejszym nakładzie finansowym ze strony rodziców. Koszt trenerski czy zakup sprzętu może być obciążeniem dla budżetu domowego. W związku z tym wzięliśmy udział w akcji “Dobra drużyna PZU”.

Na co przekłada się wsparcie finansowe PZU?
– Przede wszystkim na zakup sprzętu sportowego – w tym stroje, piłki. Dzięki wsparciu PZU możemy pozwolić sobie na zakup lepszego wyposażenia. Idziemy z duchem czasu, ponieważ innowacyjne rozwiązania teraz nie są nam obce. Mowa też o bardzo ciekawych wyjazdach. Dzieci stale się rozwijają i poszerzają swoje horyzonty, co wiąże się z przeżyciem wyjątkowej przygody. W porównaniu do całej dotacji, którą otrzymujemy z urzędu gminy, pomoc PZU jest wydatna. To naprawdę duży procent środków, które mamy do wykorzystania.

Gdzie dotychczas podróżowaliście?
– W maju byliśmy na turnieju międzynarodowym w Ustce. To daleka podróż, która nie byłaby możliwa bez pomocy PZU. Wszyscy mogliśmy
zobaczyć z bliska jak wygląda taka wielka impreza, ale nasza aktywność to przede wszystkim działalność na miejscu. Organizowane są m.in. spływy kajakowe z udziałem rodziców, żeby wszyscy mieli okazję się ze sobą zintegrować. Zależy nam na stworzeniu sportowej rodziny. Wyjazdów na turnieje czy obozy piłkarskie jest bardzo dużo, zwłaszcza w obrębie Mazowsza.

To duży sukces, że Iskra Krasne weszła do finałowej piętnastki akcji “Dobra Drużyna PZU”.
– Przy mobilizacji całych rodzin, czyli dzieci i rodziców udało się nam wygrać głosowanie i zakwalifikować się do piętnastki najlepszych
drużyn. Każde pieniądze, które możemy przeznaczyć na rozwój dzieci, są dla nas bardzo istotne, a PZU ma w tym znaczny udział.