Artykuły 8 czerwca 2021

Superpuchar Hiszpanii na długo w Arabii Saudyjskiej!

Jeszcze przed chwilą władze RFEF - hiszpańskiego związku - grzmiały nad Superligą i komercjalizacją futbolu. A po chwili podpisały umowę, która gwarantuje Arabii Saudyjskiej organizacje Superpucharu Hiszpanii. Kontrakt będzie długi, gdyż o to trofeum Hiszpanie będą walczyć na Bliskim Wschodzie aż do 2029 roku!

Pierwotnie umowa obowiązywała na trzy kolejne edycje. Chodziło o lata 2020-2022, a na mocy tego kontraktu RFEF miał dostać nawet 40 milionów euro! Przypomnijmy jednak, że w Arabii Saudyjskiej odbyła się do tej pory jeden turniej w ramach Final Four, w roku 2020. W tym sezonie Superpuchar Hiszpanii odbył się w Andaluzji, ze względu na przepisy sanitarne i niedogodności związane z podróżami.

Teraz jednak prezydent federacji Luis Rubiales zdecydował się przedłużyć umowę. Pierwotnie była opcja prolongowania kontraktu o trzy sezony, ale Rubialesowi to było mało. Dzięki temu Superpuchar Hiszpanii trafił do Arabii Saudyjskiej do 2029 roku! Wszystko oczywiście ze względów finansowych. Związek chciał sobie zapewnić finansowanie na długie lata. W hiszpańskich mediach mówi się o kwocie nawet 300 milionów euro za cały okres umowy!

Przypomnijmy, że od dwóch sezonów Superpuchar Hiszpanii rozgrywany jest w formule Final Four. Do niej trafia mistrz i wicemistrz LaLiga oraz finaliści Copa Del Rey. W półfinałach ma dojść do spotkania mistrza i finalistą pucharu, czyli Atletico Madryt – Athletic Club de Bilbao oraz wicemistrza z triumfatorem pucharu, a więc czeka nas El Clasico.